Uszkodzona szyba w biurze PiS-u. Policja wyjaśnia sprawę

10
Fot. krotoszynska.pl
Krotoszyńska policja prowadzi dochodzenie ws. uszkodzenia szyby w drzwiach biura Prawa i Sprawiedliwości. Trwa analiza nagrań wideo. Na razie nie można jednoznacznie stwierdzić, czy doszło do jej uszkodzenia podczas jednego z protestów, czy została ona uszkodzona w innych okolicznościach.

Pod koniec października ktoś wybił szybę w drzwiach biura Prawa i Sprawiedliwości w Krotoszynie, ale dopiero niedawno sprawę zgłoszono na policję. Zrobił to – jak tłumaczy oficer prasowy komendy – jeden z pracowników biura.

CZYTAJ: Rusza budowa windy na Stadionie Miejskim

– Przyjęliśmy zawiadomienie o uszkodzeniu mienia i analizujemy materiały, które miały związek prawdopodobnie z faktem uszkodzenia. Mowa o nagraniach z kamer monitoringu zlokalizowanych na terenie rynku w Krotoszynie, nagrań należących do mediów, które relacjonowały protest oraz materiały, które sami wykonaliśmy na miejscu zdarzenia – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Funkcjonariusze wyjaśniają, czy do uszkodzenia doszło w trakcie jednego z protestów, czy w innych okolicznościach. Pierwsza z tych hipotez jest brana pod uwagę m.in. dlatego, że tamtędy przechodził protestujący tłum, przed budynkiem ustawiono zapalone znicze, a na ścianie ktoś namalował wulgarne hasło „je*** PiS”.

CZYTAJ: Przeszedłeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż innym chorym!

Choć protesty w całej Polsce trwają od października, krotoszyńscy policjanci nie odnotowali do tej pory żadnego zdarzenia związanego z uszkodzeniem mienia w związku z protestami na terenie powiatu nie odnotowano.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. 24
  23

  To jest już przesada. Bandyterka bezkarna na ulicach. Państwo z tymi bandytami powinno zrobić porządek. Nie są demokratyczne protesty kobiet, to jest bandytyzm w biały dzień. Wandale powinni trafić przed Sąd i pokryć szkody!!!!!!!!!!!

 2. 23
  20

  Skandal! co te panie sobie myślą, że są bezkarne? mam nadzieje że Policja stanie na wysokości zadania i sprawca lub sprawcy staną już niedługo przed Wymiarem Sprawiedliwości i odpowiedzą za zniszczenia. 0 tolerancji dla przestępców!!!

 3. 2
  3

  A skąd macie pewność,że te napisy wymalowała osoba uczestnicząca w protestach-może to zwykła prowokacja ze strony zwolenników PiSu?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick