Rusza budowa windy na Stadionie Miejskim

9
Fot. UM Ostrów
Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim będzie miał windę dla osób z niepełnosprawnościami. Ogłoszono właśnie podpisanie umowy z ostrowskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego. Inwestycja ma zostać zrealizowana najpóźniej w drugiej połowie kwietnia 2021 roku.

Niepełnosprawni wreszcie doczekają się windy na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Nad jej brakiem ubolewali głównie kibice żużla, którzy nie mogli w komfortowy sposób dostać się na trybuny, aby śledzić poczynania klubów. Wkrótce ma się to zmienić. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego poinformowali, że podpisano umowę z ostrowskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego na dostawę i montaż windy osobowej. Przebudowa obiektu ma być jedną z inwestycji w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. – Dostosowanie Stadionu Miejskiego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami jest niezwykle ważne. Chcę, by każdy, w równym stopniu i bez przeszkód, mógł korzystać z tego obiektu. Miejsce miłośników żużla podczas meczów jest na trybunach. Liczę, że już w kolejnym sezonie będziemy mogli zasiąść tam wszyscy razem, również osoby z niepełnosprawnościami – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: Mobilny Urzędnik Gminy? Taki pracownik dojedzie do interesanta

Koniec budowy windy zaplanowano na 19 kwietnia 2021 roku. Inwestycja ma kosztować 154 tys. zł. – Winda ma zostać zlokalizowana na trybunie głównej Stadionu Miejskiego. Jesteśmy spokojni o realizację tego zadania. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego odpowiadało za modernizację tego obiektu w ostatnich latach, więc dobrze go zna  – dodaje wiceprezydent Mikołaj Kostka.

Jak informują przedstawiciele miasta, dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami jest częścią większego zadania. Jego realizację w ramach Wielkiego Programu Rozwoju Miasta do 2023 roku (tzw. Ostrowski Ekspres Inwestycyjny) przewiduje poza montażem windy także dokończenie remontu i modernizacji trybun oraz ogrodzenia. Szacuje się, że wartość inwestycji wyniesie 9,3 mln zł. 5 mln zł to dofinansowanie banku Unii Europejskiej.

CZYTAJ: Dron będzie sprawdzał jakość dymu. Rusza program antysmogowy

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Gratulacje dla radnego Mariusza Leki. To jego długie starania doprowadziły do tej tak potrzebnej niepełnosprawnym instalacji.

    • A kto to jest ten Mariusz Leka? Znam Mariusza Lekiego, ale LEKA? Takiego nie ma w radzie miejskiej.

    • Sam się doucz – Leki odmienia się tak samo jak Kowalski – TUMANIE! Kowalski – Kowalskiego, Kowalskiemu i tak samo Leki, Lekiego, Lekiemu, o Lekim. Dotarło?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick