Uciekali skradzionym autem przed policją. Jeden z mundurowych strzelił

0
Uciekali przed kontrolą drogową, a przy sobie mieli narkotyki. Rutynowe zatrzymanie skończyło się ucieczką i użyciem broni przez policjantów. Jeden z uciekinierów został zatrzymany przez mundurowych. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zostali poinformowani, że w kierunku miasta zbliża się kierowca, który siedzi za kierownicą skradzionego samochodu. Do przestępstwa miało dojść na terenie województwa dolnośląskiego. – Kierowca audi zatrzymał się, jednak gdy funkcjonariusze wybiegli z radiowozu mężczyzna nagle ruszył pojazdem w stronę policjantów. Wówczas jeden z funkcjonariuszy użył broni służbowej oddając strzał w przednią oponę. Policjanci dobiegli do samochodu i zatrzymali jego kierowcę jak również pasażera. Dodatkowo, w trakcie obezwładniania jeden z mężczyzn wyrzucił woreczek z amfetaminą – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus na ostrowskiej geriatrii! Oddział został zamknięty

Z 25-letnim kierowcą z województwa dolnośląskiego podróżował 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W trakcie sprawdzeń okazało się, że kierowca posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Osobowe audi, którym jechali mężczyźni widniało w systemach jako utracone. Dodatkowo mężczyźni byli bardzo pobudzeni, co wskazywało na to, że są pod wpływem narkotyków. Została od nich pobrana krew do badań.

Na wniosek prokuratora 25-latek został tymczasowo aresztowany. Usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów oraz prowadzenia pojazdu pomimo zakazu. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy też zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu oraz prawdopodobnie kierowania pod wpływem środków odurzających. Jego 26-letni kolega odpowie za posiadanie narkotyków.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick