Uciekając, omal nie potrącili człowieka. Dwóch nastolatków odpowie za to przed sądem

0
Dwóch nastolatków w wieku 15 i 16 lat odpowie za ucieczkę przed radiowozem. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Nastolatkowie kierując motorowerami i zauważając oznakowany radiowóz, zawrócili i zaczęli uciekać, nie reagując na sygnały policji. Ostatecznie zostali złapani i okazało się, że nie posiadają uprawnień do jazdy motorowerem.

Policjanci z ostrzeszowskiej komendy pełniąc służbę w miejscowości Niedźwiedź zauważyli, że dwoje nastolatków na ich widok zawróciło i zaczęło uciekać. Motorowerzyści poruszali się zarówno drogami publicznymi jak i duktami leśnymi, co jakiś czas oglądając się za siebie. Zlekceważyli także sygnały policji do zatrzymania się. – Podczas ucieczki osoby spowodowały zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ znajdując się na drogach podporządkowanych, zbliżając się do skrzyżowania, nie zachowywali żadnych środków ostrożności, poruszali się z nadmierną prędkością, nie zwracając uwagi czy na drodze znajdują się inni uczestnicy, niemal doprowadzając do potrącenia jadącego rowerem mężczyzny – relacjonuje asp. Magdalena Hańdziuk z KPP w Ostrzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Wyższe kary dla pijanych kierowców? Taki plan ma polski rząd

Nastolatków udało się złapać w miejscowości Marydół. O zdarzeniu poinformowano rodziców oraz zbadano uciekinierów na obecność alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. Okazało się jednak, że nie posiadali oni uprawnień do kierowania motorowerem. – W związku z powyższym nastolatkowie zostali poinformowani o przekazaniu sprawy do Sądu Rodzinnego i Nieletnich – dodaje asp. Hańdziuk.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick