Trwa sprzedaż biletów na Jarocin Festiwal

0
Tegoroczny Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach od 9 do 11 lipca na dużej scenie przy ulicy Maratońskiej. Już wiadomo, że usłyszymy m.in. zespół Omega, Kasię Kowalską oraz stare formacje Armię czy Aptekę. Ich koncerty poprzedzą przesłuchania konkursowe 10 kapel, wyłonionych w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Darek Malejonek.

Ruszyła już sprzedaż biletów na tegoroczny Jarocin Festiwal. Impreza odbywa się pod hasłem 50-lecia Wielkopolskich Rytmów Młodych. I właśnie z jubileuszem konkursu związana jest cena biletów na festiwal. – Karnet na festiwal kosztuje 50 złotych, a w dniu koncertów – 80 złotych. On będzie również uprawniał do pobytu na polu namiotowym – mówi prezes Jarocińskiej Agencji Rozwoju Robert Cieślak.

A kto w ogóle zagra w tym roku na festiwalu? Pierwsi wykonawcy zostali przedstawieni na konferencji w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. Będą to formacje: legendarna Omega, Apteka czy Armia, wystąpi też Kasia Kowalska. Na festiwalu będzie też świętowane 40-lecie pierwszej płyty Porter Band – „Helicopters”. Kolejni artyści będą też podawani sukcesywnie w kolejnych dniach na stronie festiwalu. Tych wykonawców zaproponował dyrektor artystyczny festiwalu Darek Malejonek, który sam jest weteranem festiwalu.

Organizatorem Jarocińskich Rytmów Młodych natomiast jest Biblioteka Publiczna, w ramach której działa Jarociński Ośrodek Kultury. Zespoły, które chcą w nich wziąć udział, swoje zgłoszenia mogą przesyłać w kwietniu na specjalną platformę internetową. Następnie jury wybierze 30 wykonawców, którzy przejdą do kolejnego etapu, w którym 5 zespołów wybierze publiczność, a 5 jurorzy. – Finałowa dziesiątka zespołów zagra natomiast 9 lipca koncert w Jarocińskim Ośrodku Kultury – mówi szefowa jarocińskiej biblioteki Agnieszka Borkiewicz.

Warto dodać, że w tym roku dla trójki laureatów Rytmów są wysokie nagrody finansowe. Pierwsze miejsce to 20 tys. złotych, drugie – 10 tysięcy, a w trzecie – 5 tysięcy.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick