Telewizja Proart obchodzi 28. urodziny!

7
Dziś mija dokładnie 28 lat odkąd w Ostrowie Wielkopolskim działa Telewizja Proart. Założona w niewielkim gronie, działająca na małej przestrzeni przy ulicy Tuwima w Ostrowie Wielkopolskim i wydająca serwis informacyjny raz w tygodniu, stała się największą telewizją lokalną, działającą na terenie południowej Wielkopolski.

Zaczynała od niewielkiego biura, a serwisy informacyjne nagrywano w podziemiach obecnej Szkoły Podstawowej nr 4. 28 lat temu swoje pierwsze kroki stawiała Telewizja Proart!

Wielu dziennikarzy, operatorów i montażystów zaczynając w Telewizji Proart utorowało sobie drogę do dalszej kariery, często tej ogólnopolskiej.

Dziś Proart jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się telewizji lokalnych w Polsce i jedyną tak dużą stacją na terenie południowej Wielkopolski. Jej pracownicy zdobywają prestiżowe nagrody takie, jak Główną Nagrodę Kryształowy Ekran w konkursie telewizji lokalnych „To Nas Dotyczy” organizowanym przez Fundację Fundusz Telewizji Lokalnych przy Polskiej Izbie Komunikacji Elektronicznej.

Od niedawana widzowie mogą oglądać Wydarzenia w nowym, odremontowanym studiu, które zasługuje na miano tego z XXI wieku. W Telewizji Proart powstaje wiele programów, reportaży oraz relacji. Kamery pojawiają się na najważniejszych wydarzeniach w regionie, by przekazać swoim widzom dokładne informacje z powiatów południowej Wielkopolski!

 

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick