Szukasz pracy? Francuska firma będzie zatrudniać

8
Fot. UM Ostrów
Francuska firma, która funkcjonuje na terenie ostrowskiej strefy inwestycyjnej, planuje zatrudnić kolejnych pracowników. Taka informacja padła z ust dyrektora przedsiębiorstwa podczas otwarcia kolejnej hali w Ostrowie Wielkopolskim.

W ostrowskiej strefie inwestycyjnej oddano do użytku nową halę. Wybudowała ją firma Mikroma, która zapowiedziała, że w przyszłości rozpocznie rekrutację na nowe stanowiska pracy. Teraz w przedsiębiorstwie pracuje 120 osób.

Francuska firma specjalizuje się w produkcji wyspecjalizowanych i niestandardowych części oraz podzespołów mechanicznych. Jej odbiorcami są firmy z branży lotniczej oraz konstruktorzy maszyn. W czasie pandemii Mikroma przekształciła produkcję i skupiła się na wytwarzaniu części do respiratorów. – Jedenaście lat temu szukaliśmy miejsca dla naszej firmy. Zależało nam na czasie, a Ostrów Wielkopolski był jedynym miastem, w którym spotkaliśmy się z przychylnością. Dziś to nasza druga główna siedziba. Nadal możemy liczyć na duże wsparcie i pomoc miasta, dlatego postawiliśmy na rozbudowę obiektu – podkreśla Tomasz Biernacik, dyrektor Mikromy w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak zapowiada, w ciągu dwóch lat zatrudnienie wzrośnie o ok. 150 osób.

Fot. UM Ostrów

Kolejne miejsca pracy mają powstać w sąsiedniej firmie również znajdującej się w strefie ekonomicznej. Mowa o holenderskim producencie Sanibell. W 2021 poinformowano o planach budowy w tym miejscu centrum logistycznego i magazynów.

Ostrowska strefa ekonomiczna to 12 ha, które zostały w całości sprzedane. Większość tych terenów została już zagospodarowana przez znajdujące się tam firmy.

Fot. UM Ostrów
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Strefa ekonomiczna 12ha, śmiech na sali. Jak mają tam przyjść jakieś większe firmy skoro np. magazyny dino kupują 15 ha na swoj magazyn

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick