Szkoły i przedszkola świecą pustkami. Grypa szaleje wśród dzieci

8
Na łamach portalu wlkp24.info informowaliśmy o 100% obłożeniach oddziałów pediatrycznych w regionie. Szalejącą grypę i inne infekcje widać także w szkołach. Chorują nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Fatalna sytuacja ma miejsce w ostrowskim żłobku. Tam nieobecnych jest ponad połowa dzieci.

W szkołach podstawowych i przedszkolach szaleje grypa i infekcje grypopodobne. Dziesiątkują one klasy i rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie. Kiepska sytuacja ma miejsce np. w Żłobku Miejskim w Ostrowie. – Na 370 zapisanych dzieci do placówki przychodzi jedynie 140 – informuje Ewa Brzozowska, dyrektor żłobka.

Niemalże we wszystkich szkołach podstawowych sytuacja wygląda podobnie. – Mam wrażenie, że fala zachorowań w naszej szkole była tydzień temu i teraz już wszystko wraca do normy – mówi Renata Spodzieja, dyrektor SP4.

Szpitale obserwują znaczy wzrost zachorowań od blisko trzech tygodni. Niestety, po minionym weekendzie liczba powiększyła się jeszcze bardziej i wiele osób trafia do szpitala z powikłaniami. Hospitalizacji wymagają także osoby starsze. – Są to duszności, gorączka. Oprócz dzieci są to także osoby z chorobami współistniejącymi. Oddział Pediatryczny wciąż jest na granicy niemalże pełnego obłożenia – mówi Adam Stangret, zastępca kierownika SOR w Ostrowie.

CZYTAJ NA TEN TEMAT: 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. Rodzice (oczywiście Ci którzy mogą) nie dawajcie dzieci do szkół i przedszkoli . Niech ktoś z rodziny zaopiekuje się młodszymi, albo starsze rodzeństwo. Panują różniste choróbska , starsi się zarażają , a co dopiero mówić o młodszych. I tak nic teraz przed świętami nie robią w tych szkołach. A robienie w szkołach w dobie panujących chorób jakiejś tam wigilii w czwartek – mija się z celem, bo za chwile te dzieci kogoś pozarażają. Ciekawe że jak rok temu był c19 , to mogli zdalne wprowadzić, a teraz jak tyle ludzi choruje , to każą wszystkim chodzić. Dyrektorzy szkół, mieliście wprowadzać zdalne , i co ??

  • Po ci Ci zdalne nauczanie? Wiem tępym społeczeństwem lepiej się rządzi…
   spacery na dworze, naturalna odporność i jazda do szkoły.

 2. A nie trzeba było zamknąć placówek na tydzień? Jak był covid to było można? To inny wirus? Też bardzo groźny zwłaszcza dla dzieci i mlodziezy

 3. Pytanie ile faktycznie grypy, a ile przedświątecznych wyjazdów. Tego nikt nie sprawdza bo w tym kraju się tego nie robi. W większości zachodnich krajów za nieobecność dziecka w toku nauki trzeba się tłumaczyć. U nas wykorzystuje się zwolnienia na wyjazdy i nie są to marginalne przypadki.

 4. Ty tatuś nie z PiS masz dzieci bo ja mam trzech wszyscy chorzy i nie mogę się dostać do lekarza więc spróbuję twojej porady wezmę ich na spacer

  • A skąd, przecież część tych dni już jest wykorzystanych. Poza tym na pewno muszą terminy tych wolnych dni zgłosić na początku roku do kuratorium, a kto wie czy nie do samego czarnka…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick