Zakaz odwiedzin w ostrowskim szpitalu. Na których oddziałach obowiązuje?

1
Od wtorku 20 grudnia, aż do odwołania obowiązywać będzie zakaz odwiedzin w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Jest on związany ze znacznym wzrostem liczby zachorowań na grypę i infekcje grypopochodne.

Przed weekendem informowaliśmy, że oddziały pediatryczne w regionie są niemalże pełne. Jest to związane ze wzrostem zachorowań na grypę, a także częstym występowaniem wirusa RSV.

Natomiast w poniedziałek do naszej redakcji dotarła informacja o wprowadzeniu zakazu odwiedzin na części oddziałów ostrowskiego szpitala.

„W związku z bardzo znacznym wzrostem liczby zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne i wynikającym z tego wzrostem liczby pacjentów hospitalizowanych z powodu powikłań w/w stanów z dniem 20.12.2022 wprowadzony został zakaz odwiedzin chorych na oddziałach zachowawczych ZZOZ Ostrów Wielkopolski (tzn. oddziale wewnętrznym, kardiologicznym, neurologicznym). Czas trwania zakazu będzie uzależniony od sytuacji epidemiologicznej – informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim, czyli organu prowadzącego ostrowski szpital.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ministerstwo Zdrowia przypomina, że pacjent ma prawo do kontaktu z bliskimi. Choć przepisy pozwalają na ograniczenie tego prawa w sytuacji pandemii, nie powinno to jednak zmierzać do całkowitego zakazu odwiedzin. Resort apeluje do placówek, by umożliwiać chorym odwiedziny bliskich w sytuacjach szczególnych.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick