Stowarzyszenie Katolicko – Sportowe „Szczęście” z Ostrzeszowa obchodzi 10 lat

0
Fot: Ostrzeszowskie Centrum Kultury
To już 10 lat, odkąd w Ostrzeszowie działa Stowarzyszenie Katolicko - Sportowe "Szczęście". I właśnie z tej okazji w Ostrzeszowskim Centrum Kultury otwarto wystawę z fotografiami i pamiątkami zgromadzonymi przez 10 lat istnienia stowarzyszenia. Wystawę można oglądać aż do połowy kwietnia.

„Szczęście ma ludzką twarz” – to hasło przewodnie wystawy jaką od niedzieli podziwiać można w holu na pierwszym piętrze Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. – Poprzez swoją działalność staramy się jakoś uszczęśliwiać innych, stąd taka nazwa. – mówi Włodzimierz Juszczak, prezes Stowarzyszenia Katolicko – Sportowego w Ostrzeszowie. – Jesteśmy stowarzyszeniem, które funkcjonuje na podstawie małych funduszy, ale każdy kto tylko zechce, może brać udział w organizowanych przez nas wyprawach, zupełnie za darmo, bo nie pobieramy od nikogo żadnego wpisowego – dodaje Juszczak.

Warto zaznaczyć, że ostrzeszowskie stowarzyszenie jest organizatorem licznych wydarzeń, m. in. biegowych pielgrzymek do Częstochowy, słynnego biegu „Pracujcie dalej” czy tego ze św. Mikołajem, jaki od kilku lat organizowany jest w okolicach 6 grudnia i który cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Ostrzeszowa. – W czasie naszych wypraw, tu po okolicy, chcemy również pokazać jak malownicza jest Ziemia Ostrzeszowska – podkreśla Włodzimierz Juszczak.

Wystawa w Ostrzeszowskim Centrum Kultury zawiera pamiątki i fotografie. – Są tam również puchary, m. in. ten z biegu im. ks. Jana Popiełuszki – zaznacza prezes stowarzyszenia. Liczy sobie ono 24 członków.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick