Seksualnie wykorzystywał 8-latkę. Sąd wydał wyrok

2
43-latek z Ostrowa Wielkopolskiego najbliższe 7 lat spędzi w więzieniu i zostanie poddany leczeniu - taki wyrok wydał sąd w Ostrowie za molestowanie seksualne 8-latki. Sprawa wyszła na jaw w kwietniu 2020 roku, a mężczyzna miał dopuścić się molestowania sześciokrotnie.

Do pierwszego przestępstwa miało dojść już w lutym 2019 roku. Wszystko wyszło na jaw ponad rok później i sprawą natychmiast zajęła się prokuratura, a mężczyznę aresztowano. – – Zgodnie z procedurą karną odbyły się przesłuchania. Także pokrzywdzonej, co miało miejsce przed sądem. Materiał zebrany na tej podstawie posłużył do przedstawienia mężczyźnie zarzutów – informował wtedy Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Groziło mu do 12 lat więzienia. Ostatecznie sąd skazał 43-latka na 7 lat pozbawienia wolności. W trakcie odbywania kary ma zostać poddany leczeniu. Oprócz tego przez 5 lat nie może kontaktować się ze swoją ofiarą, ani zbliżać się do niej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. Również przez 5 lat nie może pracować z dziećmi. – Wyrok nie jest prawomocny. Obie strony zapowiedziały apelację od wyroku – powiedziała redakcji wlkp24.info Edyta Janiszewska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Według obowiązujących zasad pół roku przed końcem kary 43-latek zostanie ponownie zbadany przez psychiatrów, którzy ocenią wtedy wyniki prowadzonej terapii. Jeśli będzie wymagała ona kontynuacji to tak się stanie, ale już poza więzieniem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. To za mały wyrok jak wyjdzie może od nowa zrobić to samo ,przecież on zniszczył temu dziecku życie dzień po dniu noc po nocy do końca życia ,oni powinni być izolowani ,przecież to bylo wielokrotne wykorzystanie a to mówi samo za siebie że powinien być izolowany od innych na zawsze ,oby mu więźniowie zrobili odpowiednią terapie zaordynowali .jest mi ogromnie żal dziecka.

  2. To za mały wyrok jak wyjdzie może od nowa zrobić to samo ,przecież on zniszczył temu dziecku życie dzień po dniu noc po nocy do końca życia ,oni powinni być izolowani ,przecież to bylo wielokrotne wykorzystanie a to mówi samo za siebie że powinien być izolowany od innych na zawsze ,oby mu więźniowie zrobili odpowiednią terapie zaordynowali .jest mi ogromnie żal dziecka.Koszmar .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick