RDOŚ: Wycinka drzew rosnących przy drodze wojewódzkiej 450 bezzasadna

4
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu nie zgodził się na wycinkę 342 drzew zlokalizowanych przy drodze wojewódzkiej 450 z Doruchowa do Grabowa nad Prosną w powiecie ostrzeszowskim. Wnioskowała o to rada gminy Doruchów po serii śmiertelnych wypadków w pierwszej połowie tego roku. Drzewa są nadal żywotne, rosną na nich chronione porosty, a ponadto nie można ich utożsamiać ze sprawcami tragicznych wypadków - wyjaśnia rzecznik dyrekcji.

Radni gminy Doruchów w specjalnej uchwale postulowali o to, aby zarządca drogi wojewódzkiej nr 450 przyspieszyli proces wycinki drzew rosnących bezpośrednio przy jezdni. Pisaliśmy o tym w maju 2017 roku.

https://wlkp24.info/doruchow-przydrozni-swiadkowie-ludzkich-tragedii-wycinki/

Na wycinkę drzew nie zgodził się dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. Pracownicy dyrekcji wizytowali wspólnie z doruchowskimi urzędnikami drogę i nie stwierdzili konieczności przyspieszenia prac przy ich wycince. Po pierwsze drzewa są zdrowe, po drugie mają na sobie chronione porosty, a po trzecie nie można ich wiązać z tragediami. Więcej w materiale wideo, w którym wypowiada się rzecznik RDOŚ Łukasz Dąbkowski. 

Więcej na temat wypadków:

https://wlkp24.info/smiertelny-wypadek-doruchowem/

fot. Tomasz Wojciechowski, archiwum wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

4 KOMENTARZE

  1. wycinać wszystkie drzewa przy droga w zamian kopać rowy które bendą odbierały wodę to nie Prl że się końmi się jeżdziło i drzewa były po to żeby był cień czasy się zmieniły i drogi też muszą się zmienić auto wpadnie w rów dachuje ale człowiek wyjdzie z tego cały a z drzewem nikt nie wygra owinie się jak kartka na słupie po co te drzewa przy drogach żeby podczas wichur stwarzały żagrożenie utraty życia i śmierci

  2. Jadąc przepisowo zmniejszasz ryzyko do minimum.Ale jak się jest „krulem” szos to wtedy jest inna sytuacja – żeby nie było tłumaczę dla ciemnych,że specjalnie napisałem przez U.tłumaczę bo za chwilę będzie weź się naucz Polskiego itd itp 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick