DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Koniec remontu trasy Koźmin - Jarocin. Autobusy zastępcze odejdą w niepamięć

Trwający od miesięcy remont trasy kolejowej z Krotoszyna do Jarocina wreszcie dobiegł końca.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Koniec utrudnień związanych remontem torowiska na odcinku Koźmin Wielkopolski – Jarocin. Pasażerowie od wielu miesięcy korzystają z komunikacji zastępczej. Początkowo byli zmuszeni to robić również mieszkańcy Krotoszyna i okolic. Kilka miesięcy temu uruchomiono po remoncie odcinek trasy z Krotoszyna do Koźmina. Od tamtego czasu pasażerowie jadący w kierunku Poznania musieli wsiadać do pociągu w Krotoszynie, następnie przesiadali się w Koźminie do autobusu komunikacji zastępczej, by w Jarocinie ponownie przesiąść się do podstawionego dla nich pociągu jadącego do Poznania.

Od niedzieli (28 kwietnia) ponownie zostanie przywrócona możliwość podróżowania pociągami na odcinku Koźmin Wielkopolski – Jarocin. – Pasażerowie zyskają zmodernizowane perony w trzech miejscowościach: Golinie, Obrze Starej i Koźminie Wielkopolskim. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. sukcesywnie zapewniają dogodniejsze przejazdy koleją na wielkopolskim odcinku linii Oleśnica -– Chojnice – informuje Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Modernizacja infrastruktury ma pozwolić na skrócenie nieco czasu trwania podróży na tym odcinku. – Podróż koleją skróci się z ok. 20 do ok. 15-17 minut. Nie będzie już zastępczej komunikacji autobusowej. Pasażerowie zyskają dogodniejszą obsługę na przebudowanych peronach w Golinie, Obrze Starej i Koźminie Wielkopolskim – dodaje.

W Golinie i Obrze Starej dotychczasowe perony zostały zastąpione nowymi. Kosztowało to odpowiednio: ok. 1,8 mln zł i ok. 1,6 mln zł. Natomiast w Koźminie Wielkopolskim dotychczasowe trzy perony zastąpiono dwoma, które zostały zmodernizowane za ok. 3,6 mln zł. Łączny koszt tych prac to ok. 7 mln zł. Za tę kwotę wykonano szereg inwestycji:

  • poszerzenie i podniesienie peronów,
  • nowe wiaty,
  • oświetlenie LED,
  • montaż nowych tablic i gablot z informacjami,
  • przystosowanie dojść do peronów dla osób z niepełnosprawnościami.

W związku z przebudową dworca w Golinie, peronom nadano nową numerację. Dotychczasowe perony nr 2 i 3 od teraz będą peronami nr 1 i nr 2.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz