Doruchów: Przydrożni świadkowie ludzkich tragedii do wycinki?

3
Rada gminy Doruchów ze stanowiskiem dotyczącym poprawienia bezpieczeństwa na odcinku drogi wojewódzkiej 450 z Doruchowa do Grabowa. Rajcy chcą, aby zarządca drogi przyspieszył proces wycinki drzew.

– W zamian za każde wycięte drzewo można posadzić 4 w innym miejscu – mówi nam Bartosz Piasecki, radny gminy Doruchów.

WZDW – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich otrzyma wkrótce pismo od radnych gminy Doruchów, w którym to rajcy postulują o przyspieszenie wycinki drzew przy drodze wojewódzkiej 450 relacji Doruchów – Grabów nad Prosną. Tylko w ostatnich latach na krótkim, bo niespełna 5-kilometrowym odcinku doszło do kilku tragicznych wypadków. Tragedia działa się wtedy, gdy pojazdy spotykały się z przydrożnymi drzewami. O tragediach ludzkich świadczą do dziś obdarte z kory pnie.

Opinię w sprawie poprawienia bezpieczeństwa poprzez wycinkę drzew może przedstawić zarządcy dróg także policja, ale komendant powiatowy w Ostrzeszowie mł. insp. Andrzej Haraś jest sceptyczny czy pozbycie się drzew będzie jedynym właściwym rozwiązaniem. Na tym odcinku DW450 można spodziewać się częstszych kontroli prędkości.

Więcej w „Wydarzeniach” Telewizji Proart z 2 maja 2017 roku.

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

3 KOMENTARZE

  1. Przez jedno z takich drzew od 15tu lat jestem rencista a kumpel, ktory prowadzil bryke zginal na miejscu, drzewa kilka miesiecy temu zostaly wyciete ze wzgledu na poszerzenie jezdni,w ciagu ostatnich 40 tu lat na odcinku 7miu klm.zginelo okolo100 osob, wszyscy na drzewach.

    • Nie koniecznie wyskakują na jezdnię ale jak jedzie z przeciwka tak myślący to nie ma drogi ucieczki .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick