DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Narożniki w kształcie litery U: jak wykorzystać potencjał przestronnych wnętrz?

Żaden salon nie może się obyć bez mebli wypoczynkowych, a w przestronnym pomieszczeniu ich dobór ma jeszcze większe znaczenie. Wygodny, rozkładany narożnik w kształcie litery U pod wieloma względami nie ma sobie równych. Jeśli chcesz wykorzystać potencjał wnętrza o imponującym metrażu, z jego pomocą Ci się to uda. Jego walory estetyczne i funkcjonalność są niepodważalne. Pomożemy Ci je wykorzystać.

Jakie zalety ma duży narożnik w kształcie U?

Niegdyś wielofunkcyjne meble kojarzyły się głównie z wyposażeniem, na które zwracali uwagę mieszkańcy kawalerek. Obecnie aspekty praktyczne, ergonomiczność i multifunkcyjność to topowy dekoratorski trend i niemalże wyznacznik ducha naszych czasów. Rozkładany narożnik w kształcie litery U słusznie zasłużył sobie na miano mebla wprost stworzonego do ciasnych pomieszczeń, ale przekonamy Cię, że jeśli chcesz wyeksponować atuty imponującego metrażu, ten mebel będzie jak znalazł. Lubisz przyjmować gości? To kolejny argument przemawiający za wyborem dużego narożnika w kształcie U z funkcją spania. Dzięki niemu, kiedy zajdzie taka potrzeba, zapewnisz miejsce noclegowe dla odwiedzających Cię znajomych czy rodziny.

Co ważne, jeśli wybierzesz model z pojemnikiem pod siedziskiem, nie będzie konieczności wstawiania w pomieszczeniu wielu dodatkowych mebli. Cenne miejsce w skrzyni przyda się do przechowywania koców, sezonowych ubrań czy tekstyliów i dodatków. Dzięki niemu nie zaburzysz efektu przestronności, bo nie zagracisz salonu czy pokoju gościnnego kolejną szafą, komodą albo regałem.

Zachwycająca prezencja narożnika w kształcie litery U

Przedstawiając atuty narożnika w kształcie litery U, nie można pominąć faktu, że jego walory funkcjonalne nie umniejszają atrakcyjności wizualnej. Obecnie mebel jest dostępny w rozmaitych odsłonach, dzięki czemu łatwo daje się wkomponować w aranżacje inspirowane rozmaitymi stylami. Salon glamour może uświetnić pikowana rogówka z połyskującego weluru. Z kolei wśród trendów dekometrycznych idealnie odnajdzie się obły model z zamszu w neutralnym odcieniu, umocowany na zgrabnych nóżkach. Nowoczesny charakter projektu możesz podkreślić, wstawiając do pomieszczenia narożnik w pastelowym kolorze, pozbawiony podłokietników, o geometrycznym kształcie, na metalowych nogach. Ważne, by forma i wzornictwo mebla były dopasowane do stylistyki pomieszczenia i nie zaburzały wrażenia przestronności. Forma powinna być lekka, a kolorystyka subtelna i jasna. Przekonaj się, jak wiele może zaoferować Ci ten mebel i znajdź swój idealny narożnik w kształcie U w Agacie.

Jak zaaranżować narożnik w kształcie litery U w przestronnym pomieszczeniu?

Na efekt przestronności wpływa kilka kluczowych aspektów, m.in.: jasność, liczba przedmiotów, kolorystyka, dostęp naturalnego światła, formy i struktury. Aby nie zaburzać harmonijnego wrażenia, podczas wyboru narożnika w kształcie U weź pod uwagę:

  • rozmiar – musi być proporcjonalny do metrażu. Zbyt mały narożnik może i pozostawi więcej wolnego miejsca, ale będzie prezentować się nieadekwatnie i kuriozalnie. Rogówka powinna harmonijnie wpisywać się w wystrój, więc nie może być ani przesadnie duża, ani nieproporcjonalnie mała;
  • obicie – jasne kolory mają zdolność do optycznego powiększania i odpowiadają za wrażenie ładu i lekkości. Chcąc spotęgować odczucie przestronności, zdecyduj się zatem na narożnik obity pastelową tkaniną, np. kremowy, écru, czy jasnoszary;
  • design – wizualnie lekki mebel będzie sprzyjał efektowi harmonii i przestronności. Dobrze, by miał obłą formę, subtelne nóżki i gładką tapicerkę oraz był pozbawiony zbędnych ozdobników.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz