Poznaj życie Adama Asnyka. Wystawa na kaliskim rynku otwarta

0
Fot. kalisz.pl
Na kaliskim rynku można oglądać wystawę "Co nieśmiertelne, musi żyć!" poświęconą Adamowi Asnykowi - poecie związanym z tym miastem.

Wystawa dotycząca Adama Asnyka, którą można podziwiać przed ratuszem w Kaliszu została przygotowana z okazji 180. rocznicy urodzin poety. Rada miasta ustanowiła rok 2018 rokiem Adama Asnyka, a samo przedsięwzięcie wpisuje się w kalendarz wydarzeń związanych z upamiętnieniem twórcy.

Dd końca czerwca wystawa będzie dostępna za darmo na rynku, a na czas wakacji zostanie przeniesiona w okolice pomnika poety. Następnie znajdzie się na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

Na wystawie można znaleźć wiele ciekawostek, grafik i innych elementów przygotowanych przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu, pod kierunkiem Kareny Łuszczykiewicz, zastępcy dyrektora tej instytucji. Do powstania wystawy wykorzystano wiele niepublikowanych materiałów pochodzących z najważniejszych instytucji muzealnych i archiwalnych w Polsce. Dzięki temu oglądający mogą poznać wszechstronność i zainteresowania poety. Dostępnych jest 40 plansz, które obejmują najważniejsze momenty życia Asnyka od narodzin aż do śmierci.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick