Pomagali Marcelkowi, Kasi i Zuzi. Teraz stworzyli zbiórkę dla ostrowskiego szpitala

0
Fot. screen ze strony zbiórki / zrzutka.pl
"Dobro pracowników szpitala to dobro nas wszystkich" - mówią inicjatorzy zrzutki pieniędzy na ostrowski szpital. Mimo tego, że ciągle spływają kwoty na oficjalną zbiórkę w ramach apelu starosty i dyrektora placówki, mieszkańcy często organizują też poboczne, aby wyposażyć biały personel w niezbędny sprzęt ochrony osobistej.

Jedną z takich zbiórek jest stworzona przez pewne ostrowskie małżeństwo. Cel to zebranie 5 tys. zł. Pieniądze mają zostać przeznaczona na zakup środków ochrony osobistej. Jak mówią, nie są w stanie przejść obojętni obok tego, co się dzieje. „Gdy dowiedziałam się, że pracownica portierni całą noc miała tylko jedna parę rękawiczek i ubierała ją cała noc, a w szpitalu brakuje podstawowych środków takich jak maski, okulary, płyny do dezynfekcji dosłownie wszystkiego, nie mogłam przejść obojętnie. Wyjęłam ze skarbonki pieniądze odkładane na wakacje w Kołobrzegu – marzenie naszej córki, która chciała pokazać bratu miasto Myszy i pospieszyłam z pomocą. Zakupiliśmy rękawiczki, okulary, płyny, maski, ręczniki papierowe. Jednak to kropla w morzu potrzeb. Stąd pomysł zrzutki” – mówią inicjatorzy zbiórki pieniędzy.

CZYTAJ: Czy wyjście na cmentarz przed świętami jest legalne? Policja odpowiada

Jak informują nas w wiadomości przesłanej do redakcji, pomagali już wielokrotnie i nie wyobrażają sobie, aby tym razem nie zareagować i nie wspomóc tych, którzy jako jedyni mogą pomóc nam dojść do zdrowia, gdybyśmy zachorowali na COVID-19. Wspierałam panią Kasię i jej czwórkę dzieci w walce z rakiem, walczyłam o życie Marcelka który leciał po nowe życie i ma się dobrze, a gdy Zuzia zachorowała, zostałam dawcą szpiku, ponieważ nie wyobrażam sobie, gdyby moim dzieciom coś się stało. Dlatego walczę o pomoc szpitalowi, bo od tego zależy nasze wspólne być albo nie być” – podkreśla współpomysłodawczyni akcji.

CZYTAJ: Nietypowa akcja Szymona Matyśkiewicza na Instagramie. To lekarstwo na samotność

Pan Krystian, który założył zbiórkę, informuje, że wynegocjował korzystną cenę u dystrybutora na zakup sprzętu ochronnego dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i pozostałych pracowników szpitala, którzy będą mogli skorzystać ze środków ochrony kupionych w ramach zbiórki. „W nowym tygodniu mamy możliwość zakupu: rękawiczek nitrylowych medycznych w cenie 18 zł za paczkę 100 szt., płynów medycznych do dezynfekcji o pojemności 5l za 100 zł” – a to dopiero początek. Jak można przeczytać w opisie zbiórki z 1 kwietnia, zostało złożone zamówienie na: przyłbicę z poliwęglanu (3 sztuki – całkowity koszt 210 zł), okulary ochronne (10 sztuk – całkowity koszt 55 zł), maseczki chirurgiczne (100 sztuk – całkowity koszt 400 zł).

Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dla Oddziałów SOR, Neonatologicznego, Położniczego Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Jak podkreśla organizator pomocy, każda zebrana złotówka zostanie rozliczona. Dziś Nasza zbiórka potrzebuję Twojej pomocy a być może my kiedyś pomożemy w Twojej zbiórce. Po zakupie wszystkim środków zostaną udostępnione paragony i dary. Szczegółowe rozliczenia udokumentowane paragonami oraz zdjęcia zakupionych rzeczy będą publikowane na moim profilu.

W momencie pisania tego artykułu, zbiórkę wsparło 98 osób, które przekazały 3 689 zł. To 73 proc. potrzebnej kwoty.

ABY PRZEJŚĆ NA STRONĘ ZBIÓRKI – KLIKNIJ TUTAJ

Zbiórka mieszkańców Ostrowa to kolejna tego typu pomoc, która ma na celu wesprzeć finansowo szpital. Placówka medyczna także prowadzi zbiórkę, o której już kilkukrotnie pisaliśmy. W tej chwili zebrano ok. 2 mln zł. Składają się na to datki przekazywane przez mieszkańców oraz prywatnych przedsiębiorców (ok. 1,7 mln zł), a także wsparcie materialne (ok. 260 tys. zł). Pomagają także kibice TP Ostrovii 1909, którzy również zorganizowali oddolną zbiórkę.

Jak informowali podczas konferencji prasowych przedstawiciele szpitala, także oni pozyskują sprzęt ochrony osobistej dla personelu medycznego, aby na bieżąco uzupełniać zapasy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick