DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nietypowa akcja Szymona Matyśkiewicza na Instagramie. To lekarstwo na samotność

Dwa tygodnie temu Szymon Matyśkiewicz, nauczyciel i ostrowski radny wyszedł z inicjatywą, by pomóc swoim uczniom w tym wyjątkowo trudnym czasie. Na Instagramie założył profil do którego zaprosił młodzież, a także dorosłych chętnych do tego, by porozmawiać i podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pandemią i pozostawaniem przez długi czas w domu.

– Też na własnym przykładzie wiem, że takie spotkania są bardzo potrzebne, żeby posłuchać innych, a by zwyczajnie w świecie móc funkcjonować w społeczeństwie- nie być osamotnionym – powiedział portalowi wlkp24.info inicjator akcji Szymon Matyśkiewicz.

I tak powstał już cały cykl spotkań #zostańwdomu. Codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 Szymon Matyśkiewicz na instagramowym profilu: spuk.losopedagog czeka wraz ze swoimi gośćmi na tych, którzy czują się samotni, mają problem, z którym nie potrafią sobie poradzić lub po prostu mają ochotę porozmawiać. A wśród zaproszonych do tej pory znaleźli się m.in. Martyna Jabkiewicz i Adam Jaziewicz.

– Bardzo lubię wspierać tego typu akcje. Są tu poruszane bardzo ważne kwestie jak samoocena, co robić w wolnym czasie, są challenge dla młodzieży – komentuje swój udział w przedsięwzięciu Martyna Jabkiewicz. Dużo osób jest zamkniętych ze swoimi myślami, a przez te rozmowy możemy pokazać, jak można odreagować stres i zająć głowę pozytywnymi myślami – dodaje Adam Jaziewicz.

W czasie pandemii, kiedy wszyscy pozostajemy w izolacji nowoczesne technologie, pomagają przetrwać i zniwelować poczucie osamotnienia. Doskonale wie o tym znana Państwu choćby z programu „Loża bardzo prasowa”, dziennikarka i blogerka Irena Kuczyńska. – Odkryłam, że coraz więcej ludzi się loguje. Wczoraj na przykład do grona znajomych zaprosił mnie kolega z który uczył fizyki. Jest ode mnie przynajmniej dziesięć lat starszy. Ludzi dostrzegają, że w internecie toczy się życie – mówi dziennikarka.

Izolacja i związane z nią poczucie osamotnienia źle wpływają i na młodszych i na starszych. Jeżeli nie potrafimy sobie poradzić z negatywnymi emocjami, z dojmującym uczuciem pustki i osamotnienia, korzystajmy z różnych form wsparcia, nawet tych niekonwencjonalnych.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz