Zuzia Ostój dochodzi do zdrowia. W czwartek odwiedziła naszą redakcję

1
Zuzia Ostój, dla której nie tak dawno setki mieszkańców naszego regionu mobilizowały się, aby znaleźć dawcę szpiku, odwiedziła w czwartek redakcje Telewizji Proart i portalu wlkp24.info. Jej niezapowiedziana wizyta była najlepszym prezentem świątecznym, jaki mogliśmy sobie wymarzyć.

Na pewno pamiętacie Zuzię Ostój, dla której jeszcze niedawno setki ludzi mobilizowały się, aby znaleźć dawcę szpiku tak potrzebnego do wyzdrowienia. W pomoc dziewczynce zaangażowała się przeogromna liczba ludzi o wielkich sercach. Pomagali wszyscy organizując festyny oraz punkty, w których można było zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

Wreszcie się udało i Zuzia mogła przejść przeszczep. Wtedy rodzicom, przyjaciołom i wszystkim, którzy przejmowali się losem Zuzi oraz trzymali kciuki, aby wyzdrowiała, spadł pierwszy kamień z serca, ale wtedy nie było jeszcze wiadomo, czy szpik podejmie pracę. Kilkanaście dni później dotarła do nas wiadomość, że tak właśnie się stało i dziewczynka powoli dochodzi do siebie.

Ten proces trwa cały czas. Zuzia jest pod stałą opieką lekarzy i ma się coraz lepiej. W czwartek wraz z tatą złożyła nam zupełnie niespodziewaną wizytę. To był chyba najpiękniejszy prezent świąteczny, jaki mogliśmy sobie wymarzyć. A wspólne zdjęcie w małym redakcyjnym gronie – nie mogło być inaczej – musiało zostać wykonane na tle bożonarodzeniowej choinki.

Dużo zdrowia, Zuziu!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick