Społeczeństwo pomaga szpitalom. Internetowych zbiórek przybywa. Pomaga też Doda

0
źródło: zrzutka.pl/waepu6
Coraz więcej zbiórek internetowych pojawia się w przestrzeni wirtualnej w związku z koronawirusem. Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc kolejnym szpitalom m.in. na sfinansowanie zakupów podstawowych środków ochrony osobistej, jak maseczki czy rękawiczki. Na wlkp24.info prezentujemy listę zbiórek.

Nie tylko lokalne firmy włączają się w pomoc szpitalom. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Com40 i Tasomix zadeklarowały przekazanie kolejno 500 i 100 tys. zł na zakup m.in. respiratorów dla ostrowskiego szpitala. Finansowe wsparcie choć w nieporównywalnie mniejszej, ale równie istotnej skali deklarują też zwykli mieszkańcy, którzy tworzą i przyłączają się do kolejnych internetowych zbiórek pieniędzy.

W promowanie zbierania pieniędzy dla szpitali w całej Polsce włączyła się także Doda. Znana polska wokalistka opublikowała na swoim fanpage’u listę szpitali, które potrzebują finansowego wsparcia. Wśród nich jest ostrowska placówka.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Na to, czego brakuje najbardziej

W niedzielny wieczór kibice piłkarskiej Ostrovii 1909 poinformowali o zawieszeniu transparentu naprzeciw bramy wjazdowej do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim z napisem: „Pierwsza linia frontu dziś, to Wy! Za poświęcenie dziękujemy – Ostrovianie”. Inicjatywa, której celem był ukłon w stronę pracowników szpitala, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem, ale to nie jedyna akcja, którą zdecydowali się zorganizować sympatycy biało-czerwonych.

Kolejną jest utworzenie zbiórki pieniędzy. Cel – zebranie 1909 zł. Kwota nie jest przypadkowa. To liczba, która odpowiada dacie utworzenia TP Ostrovii 1909. „W obliczu sytuacji, w jakiej znalazł się każdy z nas, naszym obowiązkiem jest wesprzeć pierwszą linię frontu walki z wirusem SARS-CoV-2 w naszym mieście – ostrowski szpital i jego personel. Jesteśmy w stałym kontakcie z osobą pracującą w szpitalu, wszystkie pieniądze zebrane tutaj przeznaczymy na rzeczy, których w momencie zakończenia zbiórki będzie brakowało najbardziej” – czytamy w opisie zbiórki.

Adres zbiórki: Pomoc dla ostrowskiego szpitala

Zbiórka dla szpitala w Ostrowie

O pomoc finansową dla ostrowskiego szpitala zaapelowali też starosta Paweł Rajski oraz przewodniczący rady powiatu Piotr Walkowski. „W ciągu ostatnich dni doświadczyliśmy już wielu gestów solidarności, a na subkonto ostrowskiego szpitala wpłynęły już pierwsze darowizny pieniężne. Mając jednak świadomość, że zapowiada się długa i kosztowna walka, zwracamy się z gorącą prośbą do przedsiębiorców, samorządowców i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla ostrowskiego szpitala” – czytamy w apelu, który w całości znajduje się pod tym adresem.

W akcję pomagania także włączyli się zwykli mieszkańcy Ostrowa, ale nie tylko. W weekend o wsparcie tej zbiórki zaapelował burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak, który udostępnił list na swoim fanpage’u i zwrócił się do mieszkańców tymi słowami: „Do tej prośby z pełnym zaangażowaniem przyłączamy się i my – samorządowcy z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce: sołtysi, radni, urzędnicy. Ostrowska placówka służy nam wszystkim, nie pozostańmy więc obojętni. Niech łańcuch ludzi dobrej woli rośnie! Jeśli nie możesz wesprzeć, zachowaj choć dobre słowo i życzliwość wobec tych, którzy z tak wielkim zaangażowaniem ratują dziś nasze życie”.

CZYTAJ: Damianek cierpi na nieuleczalną w Polsce adrenoleukodystrofię. Każdy może pomóc

Narażają zdrowie i życie

Podobna inicjatywa została zainicjowana w Jarocinie. W tamtejszym szpitalu pracuje 350 osób, którzy – podobnie jak w innych tego typu placówkach, co zostało już wielokrotnie powiedziane – stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Jak informuje organizatorka zbiórki, pieniądze, które zostaną zebrane, będą przekazane na zakup maseczek ochronnych oraz innego rodzaju niezbędnego sprzętu. „Szpital w Jarocinie jest poinformowany o otwarciu zrzutki. Pomagajmy. Nie bądźmy obojętni” – napisała w opisie zbiórki jej inicjatorka.

Celem jest zebranie 10 tys. zł. W tej chwili uzbierano ponad 3 tys. zł (stan na 23 marca, godz. 10.00), co stanowi 30 proc. wskazanej kwoty.

Adres zbiórki: Pomoc Jarocińskiemu szpitalowi

Zrzuca się cała Polska

Największą zbiórkę w kraju prowadzi Fundacja „Siepomaga”, która zorganizowała akcję już 3 marca. Inicjatywa pod hasłem: Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19″ wsparło już ponad 220 tys. osób. Na konto fundacji przekazano ponad 15 mln zł. Celem inicjatorów akcji także jest doposażenie ośrodków medycznych w najpotrzebniejszy sprzęt.

Co ciekawe, także organizatorzy wsparli finansową stworzoną przez siebie zbiórkę. „Fundacja „Siepomaga” przeznacza na pomoc szpitalom 5 mln zł, które zebrała w ramach akcji 1% podatku”.

Adres zbiórki: Zbiórka Fundacji „Siepomaga”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick