Czy wyjście na cmentarz przed świętami jest legalne? Policja odpowiada

12
Wiele osób przed świętami chce odwiedzić groby swoich bliskich i zrobić gruntowne porządki. Rząd wprowadził jednak ograniczenia, według których wyjście z domu ma być podyktowane tylko ważnym powodem (praca, zakupy, wyjście do apteki). Co w takim razie z wizytą na cmentarzu? Policja odpowiada: Można, ale wszystko róbmy z głową, zachowajmy wszelkie środki ostrożności.

Wielu Polaków będzie chciało w najbliższym czasie odwiedzić nekropolie i zrobić porządki przy grobach swoich bliskich. Mieszkańcy zastanawiają się jednak, czy wyjście na cmentarz nie skończy się mandatem wypisanym przez policjantów.

Zapytaliśmy mundurowych, jak wygląda to w praktyce. – Wszystko należy robić z głową. Jeśli decydujemy się na odwiedzenie grobów bliskich, musimy zachować wszystkie środki ostrożności. Pamiętajmy o bezpiecznej odległości, nie grupujmy się, nie rozmawiajmy z innymi – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TAKŻE: Nietypowa akcja Szymona Matyśkiewicza na Instagramie. To lekarstwo na samotność

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. Praca, ważne zakupy i apteka. O odwiedzinach nie ma mowy. Haslo #zostanwdomu. Inaczej będą się jednak grupować. To kwiaty trzeba kupić, czy znicz. Trudna sytuacja ale na to przyjdzie czas. Pani rzecznik policji sama ustanawia aneks do ogólnego zakazu.

  2. Gdyby głupota umiała fruwać unosiła by się nad ziemią. Czy ludzie mają na prawdę takie zmartwienie w czasie pandemii aby mimo roznoszenia się wirusa iść porządkować groby! Przecież na ten cmentarz musi jakoś dojechać, potem korzystać ze sprzętu typu np grabki, polewaczka itp, kupić znicz, kwiaty. Czy to jest sprawa życia czy raczej śmierci jak się akurat ktoś zaraził. Pamiętajcie w Polsce co szósta osoba zarażona to osoba ze służby zdrowia więc lepiej nie ryzykować bo leczyć nie ma kto

  3. Do parku nie, do lasu też nie – gdzie najlepiej na spacer? Na cmentarz tylko wiaderko i grabki trzeba zabrać……. a i jak mówi Pani rzecznik z nikim nie rozmawiać i się nie grupować …….. #zostanwdomu

  4. Zgadzam się z tymi negatywnymi opiniami, czy ludzie naprawdę są tak porąbani czy też chcą przyspieszyć swóje spotkanie z bliskimi w grobach. Kochani naszym bliskim zmarłym i tak wszystko jedno jak ich groby wyglądają w czasie pandemii i bardziej chcieliby by nam się nić nie stało, a dojście do grobu stwarza masę możliwości zakażenia, od przejazdu autobusem, poprzez znicze kwiaty i narzędzia. Jeżeli możemy pomodlić się w domu, to dołóżmy koronkę do miłosierdzia bożego w intencji naszych zmarłych , a to będzie większą przysługą niż posprzątanie grobu. Serdecznie pozdrawiam i proszę o rozsadek tym bardziej, że jak wiecie leczenie z wirusa jest bardzo trudne jezeli nie niemożliwe, bo leczenie zachowawcze nie działa bez pomocy samego organizmu, a osoby starsze tą obronę mają bardzo słabą.

  5. Czy jeśli pojadę sama na cmentarz zapalić znicz mamie i podlać kwiaty zachowując środki ostrożności to czy komuś zaszkodzę?Raczej nie?Bardziej jestem zaniepokojona ludźmi, którzy grupami chodzą na spacery ,albo pod sklepem piją piwo a na koniec piątkę sobie przybijają albo chodzą 10 razy do sklepu to po chipsy a to pi piwo,albo loda. Jak pojadę raz na 2 tygodnie na cmentarz to nikomu krzywdy nie zrobie 😏Po prostu trzeba zachować środki ostrożności .

  6. Na cmentarz idziemy również z potrzeby serca i miłości dla tych którzy odeszli. Sama tak mam więc wiem czego również Pani Ninie życze

  7. Nie wpadajmy w histerię. Epidemia epidemią, ale żyć trzeba. Ja też pójdę na grób najbliższych, bo tęsknię za nimi. Zwłaszcza w każde święta, bo zawsze spędzaliśmy je razem. Oni mnie nie zarażą niczym. Na żywych należy uważać. I tyle na temat.

  8. W Ostrowie przy Bema oczywiście spacerki na cmentarz a nasze władze mają to w czterech literach . Za chwilę możemy mieć problem jaki ma teraz Krotoszyn. Brawo tylko tak dalej

  9. To dlaczego policja w niektórych miastach wystawiala mandaty tym, ktorzy przyszli na cmentarz??? Może Pani policjantka nam odpowie? Czy policja działała „z głową”?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick