Pol’and’Rockowa gitara Szymona Chwalisza sprzedana na WOŚP! „Absolutny rekord”

0
Gitara Szymona Chwalisza (z lewej) wylicytowana w ramach 31. finału WOŚP za 90 100 zł / fot. Allegro, WOŚP
Padł WOŚP-owy rekord! Dwugryfowa gitara pomalowana przez ostrzeszowskiego artystę Szymona Chwalisza została sprzedana za rekordowe 90 100 zł! "To absolutny rekord" - mówi malarz, który od lat artystycznie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem ozdobił instrument, którego dźwięki można było usłyszeć podczas festiwalu Pol'and'Rock.

Takiej kwoty chyba nikt się nie spodziewał. Dwugryfowa gitara, której dźwięków można było posłuchać podczas festiwalu Pol’and’Rock została sprzedana w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za rekordowe 90 100 zł.

To rekordowa kwota. Za taką sumę instrument pomalowany przez ostrzeszowskiego artystę Szymona Chwalisza jeszcze nigdy nie został sprzedany. O „absolutnym rekordzie” mówi sam autor. On również nie spodziewał się, że kwota zadeklarowana przez zwycięzcę licytacji będzie aż tak duża.

Do tej pory w ramach tegorocznego finału zebrano ponad 154 mln zł, ale licytacje wciąż trwają. Ciągle można też wpłacać pieniądze na konto fundacji. Za kilka miesięcy poznamy dokładną kwotę zebraną na walkę z sepsą.

31. finał WOŚP na wlkp24.info

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick