DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W Ostrowie padł rekord! Ile zebrano na WOŚP w regionie?

Emocje po 31. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze nie opadły. Po ulicach miast i miasteczek południowej Wielkopolski chodzili wolontariusze i zbierali pieniądze do puszek. W samym tylko Ostrowie było ich ponad 250.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mógł by się odbyć bez licytacji. Ostrowskie złote serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało wylicytowane za rekordową kwotę – 35 tys. zł. W Kępnie z kolei ktoś zapłacił za nie 27 tys. zł.

CZYTAJ TEŻ: Serduszko WOŚP odsłonięte

Członkowie sztabów w regionie liczyli pieniądze zebrane do puszek przez wolontariuszy do późnych godzin nocnych. Mamy dla was wstępne dane z południowej Wielkopolski. Pełne kwoty będą znane dopiero za kilka bądź kilkanaście dni po zamknięciu licytacji.

W Kaliszu kwota, jaką zebrano podczas niedzielnego finału to 206 tys. zł, w Kępnie natomiast było to 184 tys. zł. Tam jednak liczenie pieniędzy z puszek wciąż trwa.

Ogółem na koncie fundacji kierowanej przez Jurka Owsiaka jest już prawie 150 mln zł.

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • M
  Mariano

  poniedziałek, 30 stycznia, 2023

  Niesamowity wynik, brawo Ostrów!

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  poniedziałek, 30 stycznia, 2023

  Brawo dla wszystkich darczyńców ! Warto być jednak przyzwoitym i oprócz pozyskanej kwoty warto podać ile kosztowała ta impreza ( tego nikt nie liczy). Czy wąż nie zjada swego ogona ?

  Odpowiedz
 • C
  C

  wtorek, 31 stycznia, 2023

  Jarock każda impreza charytatywna ma między organizacji, w corocznym rozliczeniu fundacja pokazuje koszty. W zeszłym roku przy zebranych ponad 224 mln koszty to było 9 mln. Każdy sztab ma sponsorów, którzy pokrywają w dużej części koszty organizacji w danym mieście. Wsparcie dają też gminy i miasta. Czy sprzęt, który jest w szpitalach nie pokazuje wartości WOŚP?

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  wtorek, 31 stycznia, 2023

  ~ C : Zgadzam się z Tobą. Te wiadomości nie były mi obce. W tych kosztach nie uwzględnia się jednak tych ukrytych, które pokrywa samorząd lub państwo ( np. koszty mediów, wynajęcie hal)… Poza tym marnowane są pieniądze sponsorów, bo albo zbieramy na chore dziecko albo na oprawę, poklask. Można by jeszcze dużo pisać … Nie neguję całkowicie działalności WOŚP , bo każda złotówka na cel charytatywny jest ważna ale działalność Owsiaka ( polityczna, obyczajowa) nie jest wolna od kontrowersji a ktoś komu się ona nie podoba nie jest przeciwnikiem akcji charytatywnych.

  Odpowiedz
 • M
  Maniek

  środa, 1 lutego, 2023

  O…! Ucieszyła się mrówka cała. Mniam mniam, powiedział zielony melon. Ciąg dalszy bajki nastąpi…

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz