Ostrów. Oddział ortopedii w krajowej czołówce

7
Fot. powiat-ostrowski.pl
Dobrą wiadomość dla pacjentów ostrowskiego oddziału ortopedii przyniósł ranking miesięcznika Wprost, który przygotował zestawienie poszczególnych oddziałów szpitalnych.

Oddział ortopedii w Szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim znalazł się na 22. miejscu w Polsce, zdobywając 162 punkty. W podkategorii dotyczącej diagnostyki został oceniony jedynie na dwa punkty mniej (26) niż zwycięzca rankingu.

W „Menedżerze Zdrowia” czytamy: „Pod lupę wzięliśmy m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych. Ankiety, o których wypełnienie poprosiliśmy szpitale, zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Konsultanci stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniliśmy oddziały. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez ekspertów w poszczególnych dziedzinach, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównane z danymi pochodzącymi z Narodowego Funduszu Zdrowia”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. Nie ma czym się chwalić.
  Przychodnia Ortopedyczna na ul. Lotniczej ,wiedzie prym w Polsce .
  Każdego dnia potrafi przyjąć około 80 pacjentów
  Recepta i następna wizyta już u innego lekarza
  NFZ płaci nie małe pieniądze za poradę.

  • Przychodnia na ul Lotniczej to prywatna instytucja i nie ma nic wspólnego z oddziałem ortopedycznym w szpitalu

 2. przez 30 lat mi leczyli MRSA az w koncu na emeryture moja ucieli noge zamiast jak nie potrafia zrobic to wczesniej latwiej by bylo uczyc sie chodzic o protezie majac 50 lat

 3. pzez 30 lat faszerowali mnie antybiotykami az na emeryture poprrosilem o amputacje udowa nogi mialem dosyc bulu i morfiny szkoda ze nie zrobili tego 10 lat wczesniej latwiej bym sie przyzwyczail do protezy ale lekarzu lecz co nie znaczy wylecz przeciez wiadomo ze MRSA jest niewyleczlne z kosci

 4. Bardzo dobry Oddział – dobra opieka wyskoki profesjonalizm. Wykonują operacje – wg nowoczesnych światowych metod lub wg własnych nowatorskich metod ortopedycznych – to czołówka nie tylko krajowa – ale co najmniej europejska. Możemy być dumni z ostrowskich lekarzy !

 5. Bardzo dobry Oddział – dobra opieka wysoki profesjonalizm. Wykonują operacje – wg nowoczesnych światowych metod lub wg własnych nowatorskich metod / ortopedycznych – to czołówka nie tylko krajowa – ale co najmniej europejska. Możemy być dumni z ostrowskich lekarzy !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick