DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nowa Pracownia Diagnostyki Mikrobiologicznej w jednym ze szpitali w regionie [WIDEO]

Szpital w Krotoszynie ma nową Pracownię Diagnostyki Mikrobiologicznej.

Pracownia Diagnostyki Mikrobiologicznej w Krotoszyńskim szpitalu jest zupełnie nowa. Nowe są sprzęty, urządzenia diagnostyczne oraz miejsce. Poprzednio badania wykonywane były w starym budynku przy ulicy Młyńskiej.

Teraz badania wykonywane są w miejscu po Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który znajduje się teraz w nowym skrzydle szpitala. Pomieszczenia po nim zostały gruntowanie przebudowane. Pracownia diagnostyki mikrobiologicznej zyskała również nowe wyposażenie. Prace remontowe obszarów w byłym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii przeznaczone dla Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej rozpoczęły się w marcu 2023 roku, a zakończyły się na początku 2024 roku.

Obecnie dzięki technologicznemu postępowi w sprzęcie oraz nowym, przestronniejszym pomieszczeniom, pracownicy Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej mogą wykonywać szerszy panel badań. Powstanie nowej pracowni diagnostyki mikrobiologicznej jest elementem większego projektu, w ramach którego wybudowany będzie również nowy oddział ortopedyczny. Jego otwarcie zaplanowano na początek marca.

Koszt całości to ponad 8 mln zł, z czego ponad 4 mln zł to dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. Ponad 3 mln zł to pieniądze z budżetu powiatu krotoszyńskiego, a blisko 200 tys. zł to wkład własny szpitala.  Swoją „cegiełkę” do powstania nowej pracowni dołożył również samorząd Krotoszyna w postaci chociażby zakupu nowych mebli.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz