Niepokonana Pogoń na szczycie tabeli. KKS wiceliderem, a Centra odbiła się od dna

To był dobry weekend dla piłkarskich drużyn z naszego regionu.

KKS Kalisz został wiceliderem tabeli II ligi po tym, jak pokonał w ostatnim meczu dotychczasowego lidera – Wisłę Puławy 1:0. Duma Kalisza wygrała po golu Kamila Koczego w 45. minucie. – Jestem zadowolony bardzo z tego, jak bronimy. Co do przodu, to z każdym tygodniem będzie lepiej. Na pewno. Cieszę się, że tworzymy dużo sytuacji. W planie jest to, żeby grać bardziej agresywnie, bliżej przeciwnika i częściej mieć piłkę – podsumował po meczu Paweł Ozga, trener KKS-u (zapis konferencji prasowej poniżej).

Pogoń Nowe Skalmierzyce spisuje się jeszcze lepiej. Po trzech kolejkach III ligi (grupa II) prawie nie ma sobie równych. Jest to jedyny zespół, który wygrał wszystkie spotkania na starcie sezonu 2023/24, a do tego może pochwalić się świetnym bilansem bramkowym wynoszącym 7:1. Podopieczni Łukasza Bandosza zajmują pierwsze miejsce w tabeli (tyle samo punktów ma Vineta Wolin), ale wygrywa właśnie różnicą goli.

W IV lidze po fatalnym starcie rozgrywek w wynikaniu Centry Ostrów Wielkopolski zespół ten wreszcie odniósł zwycięstwo. Wygrana 4:1 nad LKS-em Gołuchów pokazała, że w zespole Michała Kosińskiego drzemie duży potencjał.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli też gracze Jaroty Jarocin, który również zaczęli sezon od porażek. JKS w miniony weekend pokonał Mieszka Gniezno 2:0 po bramkach Miłosza Kowalskiego – trzeciego najlepszego strzelca ligi po czterech kolejkach.

Nadal bez zwycięstwa na tym szczeblu rozgrywek znajduje się Ostrovia 1909. Beniaminek nie może wygrać, choć za każdym razem ma wystarczająco dużo okazji, aby to zrobić. Problemem jest wykończenie. Tym razem biało-czerwoni zremisowali skromnie, bo 1:1 z Obrą Kościan. Zespół Piotra Konstanciaka może się jednak cieszyć z tego wyniku, bo wyrównał dopiero w 90+3. minucie za sprawą Dawida Przybyszewskiego, który wykorzystał rzut wolny.

Sromotną porażkę poniosła natomiast Polonia Marcinki Kępno ulegając Nielbie Wągrowiec 0:4.