Nadeszło odmrożenie kultury! Co szykuje OCK? Zobacz “Zwiastun”!

0
Tomek Wojciechowski i Maria Szeląg w najnowszym odcinku magazynu filmowego "Zwiastun"
Zapraszamy do obejrzenia magazynu filmowego "Zwiastun" w Telewizji Proart, w którym Tomek Wojciechowski i jego gość - Maria Szeląg opowiedzą o tym, co szykuje Ostrowskie Centrum Kultury na najbliższe dni. Będzie się działo.

Kultura odmraża się po lockdownie. Ponownie możemy wyjść do kina, odwiedzić muzeum, wybrać się na wernisaż. Pracownicy tych oraz wielu innych instytucji przygotowują programy, wymyślają, czym zachęcić miłośników kultury i jak przyciągnąć ich do miejsc całkowicie wyłączonych z życia przez ostatnie tygodnie.

Dla fanów ostrowskiej kultury mamy coś specjalnego – najnowszy odcinek magazynu filmowego “Zwiastun”. Tomek Wojciechowski rozmawia z Marią Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury. W programie poznamy repertuar na najbliższe dni, będzie też o zmianach, bo i takie się szykują. Jedną z największych to przeniesienie kina do OCK-u. Projektor został już zamontowany, urządzenia sprawdzono i wszystko czeka na pierwszych widzów.

Zatem co będzie można obejrzeć w najbliższy weekend w nowej siedzibie ostrowskiego kina? Propozycje są trzy i należy zaznaczyć, że mówimy o zróżnicowanym repertuarze, aby zachęcić do przyjścia na seans jak największą liczbę osób (oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego). Zgodnie z wymogami w tym zakresie, sale kinowe będą mogły być wypełnione do połowy.

Ostrowscy kinomaniacy będą mogli obejrzeć:

  • Obraz pożądania (reż Giuseppe Capotondi) – to ekranizacja powieści Charlesa Willeforda “Herezja oranżu palonego” opowiadająca o losach ekscentrycznego milionera Cassidy’ego. Smaczku dodaje fakt, że głównym bohaterem będzie Mick Jagger. Ten Mick Jagger.
  • Tajemniczy ogród (reż. Marc Munden) – opowieść o osieroconej Mary Lennox, która zostaje odesłana pod opiekę swojego wiecznie nieobecnego wuja. Pozostawiona sama sobie, odkrywa w pobliżu domu magiczny ogród skrywający liczne tajemnice.
  • Palm Springs (reż. Max Barbakow) – idealna na Walentynki historia miłosna o dwojgu gości weselnych, którzy zostają uwięzieni w pętli czasowej. Komedia, która otrzymała 10 nominacji m.in. dwie do Złotych Globów.

Wszystkiego nie zdradzamy, abyście obejrzeli “Zwiastun”. Premiera w piątek 12 lutego o godz. 21.10. Tylko w Telewizji Proart.

Kalendarz imprez w Ostrowskim Centrum Kultury znajdziesz pod tym linkiem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick