Młody kierowca wyda na mandat trzy czwarte minimalnej pensji

3
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Dużą część wynagrodzenia przeznaczy na zapłacenie mandatu 26-letni kierowca z powiatu oleśnickiego, który znalazł się na radarze policji pędząc przez gminę Przygodzice. Pomiar prędkości wykazał 106 km/h w terenie zabudowany. To o 56 km/h za szybko.

Pędzący 106 km/h w terenie zabudowanym 26-latek na własnej skórze przekonał się zmianę przepisów dotyczących taryfikatora mandatów. Za jazdę z prędkością przekraczającą aż o 56 km/h dozwolony pułap, przyjdzie mu zapłacić 1,5 tys. zł. Dodatkowo dostał 10 punktów karnych.

Kierowca został namierzony przez fotoradar na terenie gminy Przygodzice. – Policjanci zwrócili uwagę na bardzo szybko poruszający się pojazd marki BMW. Kierujący tym pojazdem za nic miał ograniczenie prędkości wynikające z przepisów ruchu drogowego. Szybka jazda musiała zakończyć się policyjną kontrolą – relacjonuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Przygotowali wymowne wideo. „Żałujesz? Jest już za późno…”[WIDEO]

26-latek z powiatu oleśnickiego stracił prawo jazdy. – Apelujemy do wszystkich o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię podczas prowadzenia pojazdów. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo – dodaje.

To kolejne tego rodzaju złamanie przepisów w rozpoczynającym się roku. Nadal część kierowców niewiele robi sobie z prawa o ruchu drogowym i wynikających z niego obowiązków. I to pomimo znacznie wyższych mandatów za przekroczenie prędkości, które obowiązują od 1 stycznia 2022 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Czy każdy wysoki mandat będzie teraz opisywany w mediach? No dali to dali, po co o tym tyle mówić, nie ma ciekawszych tematów?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick