30-latek stracił prawo jazdy i zapłacił srogi mandat

10
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
Znaczne uszczuplenie stanu konta, a dodatkowo punkty karne i utrata prawa jazdy - takie konsekwencje spotkały 30-latka z powiatu ostrowskiego, który na obowiązującej "pięćdziesiątce" jechał znacznie szybciej, niż powinien. Kontrola prędkości wykazała 126 km/h na liczniku.

Kierowcy powinni pamiętać, że od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Za znaczne przekroczenie prędkości może nas czekać nie tylko utrata prawa jazdy, ale też bardzo wysoki mandat. Przekonał się o tym 30-latek z powiatu ostrowskiego, którego zatrzymała ostrowska grupa policyjna Speed. – Jadący mercedesem mężczyzna pędził w terenie zabudowanym 126 km/h. Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny videorejestrator. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 2500 złotych – powiedziała mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Drakońskie kary dla kierowców! Sprawdź nowy taryfikator mandatów

Mandaty dla kolejnych kierowców wypisują także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowali, że dwóch kierowców zostało ukaranych mandatami w wysokości 800 złotych.

Policjanci przypominają, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest w dalszym ciągu nadmierna prędkość. Nowe, ostrzejsze kary dla kierowców mają ich oduczyć szybkiej jazdy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. 12
  6

  Co to się stało że nagle od pierwszego stycznia na każdym kroku stoi patrol milicji? Budżet łatamy? Ale to jest słabe. 🙂

 2. 11
  4

  Bardzo dobrze powini stać co dzień i być znacznie więcej radiowozów przez takich wariatów mój tato zgina powini zabierać na dożywocie prawo jazdy

 3. 2
  9

  Szkoda faceta ,teraz nagle wszystkich wyłapują, policja złodzieje nic innego jak łatanie dziur na 500 + . By sie zajeli infrastuktura żeby było bezpiecznie a nie łapac ludzi bez sensu.

 4. 7
  1

  Jest jeden sposób żeby nie płacić kosmicznych mandatów. Mianowicie – jeździć zgodnie z przepisami. Jak spoty reklamowe nadawane przez media nie dawały skutku to niestety trzeba przez kasę do głowy.

 5. Kiedyś jazda sprawiała przyjemność i radość, dziś stała się smutną koniecznością… A Ci co tak bardzo chcą więcej służb, mandatów i innych represji to proponuję zostać w domu ostatecznie proponuję autobus i to koniecznie w pasach będzie bezpieczniej.

 6. Ten co tak hejtuje przepisy room na autobusie niek przesiądzie się ewentualnie mandat za mandatem powinien dostawać jak taki czubek bez wyobraźni na drugiego człowieka.

 7. W pasach – jak najbardziej, ale takich psycholi co sieją terror na drogach. Powiedz to np. rodzinie kierowcy który w Sylwestra spokojnie wracał do domu. Takie świry przed prawkiem powinni mieć psychotesty jak na pilota i właśnie ty z nimi powinieneś jeździć autobusem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick