Materace i podnośnik dla ciężko chorych

1
Fot. krotoszynska.pl
Podnośnik dla chorych i cztery materace przeciwodleżynowe trafiły do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Zakładu Opieki Paliatywnej w Krotoszynie. Sprzęt zakupiono dzięki zbiórce podczas dorocznego koncertu charytatywnego oraz przy wsparciu fundacji „Szpital Powiatowy w Krotoszynie".

Materace nie trafiłyby do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, gdyby nie wsparcie i działania Fundacji „Szpital Powiatowy w Krotoszynie” i Stowarzyszeniu „Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej”. Podnośnik z wbudowaną wagą wyprodukowany został w Kanadzie, jest urządzeniem wysokiej jakości przeznaczonym dla opieki nad ciężko chorymi pacjentami. Umożliwia bezpieczny i komfortowy sposób na przenoszenie chorego np. z łóżka lub podłogi na

Aby przenieść pacjenta, do ramy podnośnika mocuje się odpowiednie nosidło lub nosze, w których pacjent zmienia swoje położenie. Szpital dysponuje teraz trzema rodzajami nosideł oraz trzema rodzajami noszy. Odpowiednio dla pacjentów przenoszonych w pozycji siedzącej lub leżącej.

Podnośnik sterowany jest automatycznie za pomocą pilota i zasilany akumulatorem. Urządzenie posiada wbudowaną wagę, dzięki której przy przenoszeniu chorych można w precyzyjny i szybki sposób zważyć pacjenta. Maksymalny udźwig oraz zakres ważenia wynosi 227 kg.

Podnośnik dla chorych – który jest jednym z wielu nowoczesnych sprzętów będących na wyposażeniu Zakładu Opieki Paliatywnej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krotoszynie – w znacznym stopniu ułatwia pracę personelu. Poprawia także bezpieczeństwo pacjentów w trakcie ich przenoszenia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dla wygody pacjentów i personelu, BRAWO!! Sądzę, że Kierownictwo i Personel Zakładu to nadal osoby pełne empatii do pacjentów, a miałam tam kogoś bliskiego i widziałam Ich pracę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick