Kwiecień bez żużla. Kiedy TŻ Ostrovia wyjedzie na tor?

2
W oparciu o wniosek Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Prezydium ZG PZM zdecydowało, że zaplanowane na kwiecień 2020 r. rozgrywki I i II ligi żużlowej oraz inne zawody żużlowe z kalendarza PZM zostają przełożone - czytamy w komunikacie wydanym 25 marca. Oznacza to, że odwołane zostały dwie pierwsze kolejki 1. i 2. ligi, finał Złotego Kasku, eliminacje i finał Brązowego Kasku, ćwierćfinały IMP i eliminacje Srebrnego Kasku. Jak mówi przewodniczący GKSŻ - Piotr Szymański - kolejnych decyzji powinniśmy spodziewać się 13 kwietnia.

Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście pandemia koronawirusa. Już wcześniej na taki ruch zdecydowała się PGE Ekstraliga.

Żużlowcy TŻ Ostrovia mieli zainaugurować nowy sezon 1. ligi w następny weekend. Na 5 kwietnia zaplanowano mecz w Bydgoszczy z Polonią. Już dziś wiemy, że do tego spotkania nie dojdzie w zakładanym terminie.

Przełożona została też majowa runda Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie. Zawody przeniesiono na 8 sierpnia. W terminie nie odbędą się także finały Speedway of Nations (nowa data na razie nie jest znana).

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 13
    1

    Choć jestem wielkim fanem żużla, to są chyba ważniejsze teraz sprawy niż liga…pewmie wogole nie wyjadą i trudno.. Byleby wszyscy przeżyli łącznie z kibicami. Zdrowia życzę!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick