Kradł psychotropy ze szpitala. Oskarżony jest ratownikiem medycznym

7
archiwum wlkp24.info
Powracamy do tematu z września ubiegłego roku, kiedy to w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia na jaw wyszło, że zniknęły leki psychotropowe. Dyrekcja placówki nie chciała komentować sprawy, ale zostało to zgłoszone do prokuratury. Złodziejem okazał się... ratownik medyczny. Skierowano już do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-latkowi. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Zniknięcie leków psychotropowych w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia wyszło na jaw we wrześniu ubiegłego roku. O fakcie została poinformowana prokuratura, która prowadziła śledztwo w tej sprawie. Okazało się, że leki kradł 37-letni… ratownik medyczny. Został on przesłuchany i postawiono mu zarzuty. Śledztwo zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu przeciwko mężczyźnie. – Pomiędzy marcem 2021 roku a wrześniem 2021 tego samego roku dokonał zaboru w celu przywłaszczenia substancji psychotropowych w łącznej ilości 127 ampułek leków. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów – mówił Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

37-latek został objęty dozorem policyjnym, nie może też wykonywać pracy ratownika medycznego w okresie postępowania. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. Nie wytrzymał presji. Życie co innego szefostwo co innego a TVP co innego. Pewnie pomyślał ze jest w domu wariatów i sam zorganizował sobie medykamenty. Hahaha.

 2. To nie były żadne psychotropy tylko mocne leki przeciwbólowe wypisywane na receptę. Żal patrzeć jak mlody człowiek ryzykując swoją karierę zawodowa leczy Polską służbę zdrowia. Nie jeden śmiertelnie chory człowiek dzięki temu Ratownikowi miał szanse odejść z tego świata bez bólu i z godnością. Dla Mnie to Bohater…

 3. Dlaczego Redakcja po raz kolejny pisze o szpitalu, wywołując np. na FB falę hejtu, a sprawa miała miejsce w pogotowiu?! Owszem jest ono znowu częścią spółki OCZ, ale to nie szpital, komuś bardzo zależy, żeby mimo prób już się nic w tym mieście nie podniosło.

 4. Łatwo oceniać nie znając człowieka… A jest on wspaniały ma wielkie serce ! Zawsze służył pomocą… Trzymaj się w tej trudnej sytuacji !
  Mam wielką nadzieję że Twoja sprawa skończy się szczęśliwie.

 5. Karma nie gubi adresu… także „zainteresowani” miejcie się na baczności.
  Wspaniały człowiek, zawsze pomocny, a w swoich fachu profesjonalista!!!!
  Życzę i trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie sytuacji dla tego człowieka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick