Internet godny polecenia, czyli abonenci mówią, jak jest

44
Internet godny polecenia Zewsząd bombardowani jesteśmy komunikatami reklamowymi promującymi różne usługi i produkty. Każda firma zachwala swoją ofertę używając wymyślnych przymiotników mających podkreślić jakość i wyjątkowość tego co ma do zaoferowania. Nie ma w tym oczywiście nic złego jednak ogromna ilość tego typu informacji sprawia, że w oczach odbiorców tracą one swoją wiarygodność. Jak zatem zbudować autentyczny, trafiający do odbiorcy przekaz? Takie pytanie zadał sobie operator światłowodowej sieci kablowej PROMAX, a odpowiedź przyszła z wydawałoby się naturalnego i oczywistego kierunku.

Oddajmy głos abonentom

Okazuje się, że starania wkładane w jakość i stabilność oferowanych usług nie tylko bronią się same ale – co najważniejsze – mogą też liczyć na wsparcie zaangażowanej i życzliwej społeczności, która na zadawane w różnych miejscach w sieci pytanie „jakiego operatora polecacie?” bez wahania wskazuje PROMAX. To właśnie te bezinteresowne rekomendacje stały się źródłem inspiracji do kampanii „Internet godny polecenia”.

– Nie jest tajemnicą, że na bieżąco śledzimy to, co piszą o nas internauci. Staramy się być wszędzie tam, gdzie są nasi obecni i przyszli abonenci, aktywnie włączamy się też w dyskusje, bo lubimy naszą społeczność i – jak widać – działa to także w drugą stronę. Abonenci PROMAX to dla nas niewyczerpane źródło inspiracji, bardzo to doceniamy, a kampanią „Internet godny polecenia” chcemy podziękować im za okazywane wsparcie – mówi Marta Krzyżanowska, kierownik działu marketingu PROMAX.

Tym co należy wyraźnie podkreślić, jest fakt, że autorzy wykorzystanych w kampanii opinii pisząc je nie mieli pojęcia, że w przyszłości zostaną one wykorzystane przez PROMAX. – Nie inspirowaliśmy żadnych komentarzy, podobnie zresztą ich treści. Było dokładnie odwrotnie, to te komentarze zainspirowały nas do działania – dodaje Marta Krzyżanowska.

– Jak wiadomo nasza firma może poszczycić się już dość długą historią, jednak hasłem, które nieustannie nam przyświeca, jest używane niegdyś przez Google „don’t be evil” (nie bądź zły). Rzeczywiście tak jest. Nie chcemy uchodzić za firmę, która nie liczy się z tym, co mówią o niej abonenci. Ich opinia jest dla nas bardzo ważna, to najbardziej wiarygodne źródło informacji o jakości oferowanych przez nas usług – mówi Karolina Okrój, dyrektor generalny PROMAX. – Istnieje również taka tendencja, że osoby które są zadowolone z jakości wykorzystywanych produktów i usług rzadziej dzielą się tym pozytywnym doświadczeniem z innymi. Dlatego tak bardzo zależy nam na docenieniu i podkreśleniu wagi autentycznych, pozytywnych opinii o naszej firmie  dodaje.

Jak widać, warto dzielić się pozytywnymi doświadczeniami, dzięki temu można stać się inspiracją do działania a nawet… zobaczyć swoją opinię na billboardach na terenie południowej Wielkopolski.

Z opiniami abonentów i tym, jak działa PROMAX, można się zapoznać pod tym linkiem.

Autorzy wytypowanych do wykorzystania w akcji „Internet godny polecenia” opinii wyrazili zgodę na ich publikację.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

44 KOMENTARZE

  • 2
   1

   Własnie o tym m. in. mówi artykuł. Osoby które z różnych powodów (często niezależnych od nas) są niezadowolone mają większą motywację do dzielenia się negatywnymi opiniami niż zadowoleni abonenci. Chcemy podziękować tym zadowolonym za to, że chcą dzielić się pozytywnymi doświadczeniami.

 1. 6
  1

  Internet (światłowód) mam od dwóch lat i jeszcze mnie nie zawiódł. Wprowadźcie 4K bo trochę śmieszne, że w 2020 jeszcze nie macie tej technologii…

  • Jak mają wprowadzić 4K? 4K to standard rozdzielczości filmów/gier itd.. Zależy od tego prędkość internetu bodajże 25 mb/s ale jeżeli nie posiada się monitora który wspiera 4k nie ma mowy o tym.

  • 1
   1

   Oczywiście chodzi mi o usługę TV, którą świadczy ta sama firma. Wydawało mi się, że to oczywiste. 😉

  • 4K w jakości sygnału telewizyjnego to dość specyficzny temat, niewielu jest nadawców którzy udostępniają sygnał takiej jakości.

  • Niewielu też nadawców było jak weszło HD a jednak wprowadziliście. Czas na 4K. Niestety komentujący poniżej ma rację, że brakuje konkurencji, bo jak widać nie macie presji na nowinki technologiczne, a i cenowo możecie sobie poszaleć.

  • To inaczej, ile sieci kablowych nie licząc tych o zasięgu ogólnokrajowym czy regionalnym ma wprowadzone 4K? Na innych rynkach mniejsi operatorzy konkurują z gigantami nie spiesząc się do wprowadzania technologii obsługiwanej przez garstkę nadawców. Koszty inwestycji niezbędnych do wdrożenia 4K są niewspółmiernie wysokie do korzyści dla abonentów. Jeśli ktoś nas pyta czy chcielibyśmy 4K, odpowiadamy: tak. Czy ma to ekonomiczne uzasadnienie z punktu widzenia konieczności podniesienia opłat za implementację nowej, niszowej technologii: nie.

  • 10

   Nie boimy się konkurencji, abonenci znają i doceniają jakość świadczonych przez nas usług, ale zawsze chętnie porozmawiamy o tym co jeszcze można poprawić/zmienić. Normalnie zaprosilibyśmy Cię na kawę, żeby porozmawiać, ale z uwagi na pandemiczne ograniczenia prosimy, odezwij się do nas na FB, chętnie poznamy Twój punkt widzenia 🙂

 2. 9
  4

  Ja tam nie narzekam, Internet z Promaxu mam prawie 4 lata światłowód. Raz mi się zdarzyło i to z mojej winy że nie było internetu. Po 5 min od rozmowy z konsultantem naprawili mi go zdalnie.

 3. 2
  1

  Jakość świadczonych usług spada, nie raz zdarzyło się że udostępniałem wi fi z telefonu bo już mnie szlag jasny trafiał jak internet na filmach przycinał.

  • 2
   1

   Prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości na FB. Wystarczy podać nr abonenta, opisać problem a my przyjrzymy się sprawie.

 4. 10
  1

  Oferta niezbyt ciekawa, ale jest jakiś drobny postęp.
  Rok temu chciałem wziąć internet światłowodowy + TV w promaxie, w odpowiedzi usłyszałem, że nie ma żadnej obniżki jeśli wezmę te dwie (lub więcej usług) “w pakiecie”.
  Poszedłem do konkurencji – światełko + TV w pakiecie kilkanaście zł taniej niż bym brał je oddzielnie, w dodatku cenowo dużo taniej niż promax.

  • Dziękujemy za komentarz. W naszej ofercie są dostępne pakiety usług w ramach których udzielamy rabatów, informacje na ich temat można znaleźć na naszej stronie www. Szkoda, że nie było nam dane współpracować ale kto wie co przyniesie przyszłość. Zachęcamy do śledzenia naszej oferty 🙂

  • My chcielibyśmy światłowód dać wszystkim, najlepiej od razu, naprawdę 🙂 Niestety rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana. Ten spektakularny moment kiedy światłowód w danej lokalizacji jest dostępny poprzedzają miesiące, nieraz lata żmudnej “papierologii” – zgód, pozwoleń, a czasem ich braku. Nowe przyłącza wykonujemy tylko w światłowodach, natomiast modernizacja trwa, działamy w ponad 200 miejscowościach więc też nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego od razu. Ale, działamy, cały czas do przodu, mamy nadzieję że wkrótce również i w centrum Ostrowa będziemy “migali światełkiem” 😀

 5. 2
  2

  Miałem kiedyś internet radiowy od pewnej firmy niedaleko Ostrowa, internet był ale tylko w słoneczne dni jak się zaczynało chmurzyć to rozłączało. Z firmy Promax posiadam 3 lata i ani razu mnie jeszcze nie zawiódł.

  • Miło spotkać tu kolejną zadowoloną osobę. Dziękujemy i nie przestajemy robić wszystkiego co w naszej mocy żeby za kolejne 3 lata ta opinia byłą równie pozytywna! 🙂

  • No to w końcu jest ta konkurencja czy jej nie ma? 😀 Bo my ciągle słyszymy “idę do konkurencji” 🙂 Ostrów i okolice to nie jest bezludna wyspa, są inni operatorzy i każdy może wybrać tego który jego zdaniem jest najlepszy. My ze wszystkich sił staramy się uczynić PROMAX pierwszym wyborem, dlaczego? Bo nam zależy, nawet jeśli niektórzy uważają nasze ceny za wyższe to w zamian oferujemy jakość, stabilność i doświadczenie (jeszcze trochę i minie 20 lat jak zaczęliśmy udostępniać internet).

  • Do Promax ; to proszę wymienić innego operatora kablówki oprócz was działającego na naszym rejonie i wtedy razem się pośmiejemy 😏 czas strat

  • Firm dostarczających “po kablu” jest przynajmniej kilka, Są nawet takie, które promują się jako “kablówka”. Ocenie klientów pozostawiamy czy zgodnie ze stanem faktycznym.

 6. Byłem z Promax em ponad 10 grubych lat i okazało się że ponad 10 grubych lat byłem jeleniem, obecnie TV mam z Canal + i mam taniej o 50 zl msc i duzo więcej kanałów ps coś tu trzeba więcej dodawać ? ?

  • 1
   2

   C+ operator satelitarny, PROMAX sieć kablowa. C+ to międzynarodowa, zagraniczna korporacja, PROMAX to lokalna, rodzinna firma ze 100% polskim kapitałem. Można pisać coś o patriotyzmie gospodarczym, o starciu z rynkowym gigantem, ale czy trzeba coś więcej dodawać? 🙂 Każdy ma swoje priorytety, my to szanujemy. Tym niemniej nawet z satelitarnej oddali zachęcamy co jakiś czas zerkać na naszą ofertę, może kiedyś znów się spotkamy? To byłoby coś fajnego! 🙂

 7. 4
  1

  Dbają tylko o nowych klientów – promocję żeby ich złapać a później dla starych – przedłużających umowę już NIE ….
  wkrótce koniec Canal+ lepsza oferta i taniej…..

  • 1
   5

   Stali abonenci nieustannie zyskują – dodajemy nowe kanały, systematycznie podnosimy jakość tych już dostępnych, uruchamiamy bezpłatne usługi jak choćby PROMAX TV Online, wprowadzamy bezpłatnie jako jeden z niewielu operatorów w kraju kanały ELEVEN. I to wszystko bez podnoszenia abonamentu! Po prostu my działamy systematycznie, dając coś od siebie cały czas, a nie czekamy na koniec umowy żeby mówiąc brzydko dać klientowi cokolwiek byleby został.

  • 1. Rozumiem, że nowym abonentom nie dodajecie nowych kanałów i nie podnosicie jakości dostępnych (w ogóle co to znaczy podnieść jakość kanału?) skoro “stali nieustannie zyskują”? 🙂
   2. Bezpłatne Eleveny, jak to ładnie brzmi. Napiszcie po prostu, że są wliczone w cenę pakietu, gdyby ich nie było ten mógłby być tańszy. Zabrzmi uczciwiej, a jeśli się mylę to zróbcie bezpłatny pakiet Eleven dla chętnych. Wezmę płatny internet i bezpłatnie kanały Eleven. 🙂

  • 1
   1

   1. Podnieść jakość to skrót myślowy – mamy na myśli sukcesywne zastępowane kanałów SD ich odpowiednikami w HD. Nowi dostają dostęp do wszystkiego od razu, ale – i to jest tutaj najważniejsze – obecnym abonentom nie każemy czekać do końca umowy żeby mogli skorzystać z wprowadzanych na bieżąco zmian. Więc tak: stali nieustannie zyskują. To mniej spektakularne podejście ale na pewno uczciwe 🙂

   2. Bezpłatne kanały ELEVEN są dokładnie tym, co napisaliśmy. Ich wprowadzenie nie spowodowało podniesienia abonamentu więc pisanie o tym, że abonament mógłby być tańszy mija się z prawdą. Podobnie wygląda kwestia dostępności – tutaj trzeba pamiętać, że operator związany jest umowami z nadawcą i nie można dysponować kanałami wg. własnego uznania.

 8. 3
  2

  Korzystam z usług promax od 15 lat. Nigdy żadnych problemów. Raz się okazało, że internet przestał działać – winny był spalony zasilacz przez nieszczęsne przepięcia w sieci. Poza tym wszystko na plus.

  • Panie Andrzeju miód na nasze serce! Gdyby Pan widział jak teraz osoba pisząca ten komentarz uśmiecha się do monitora. Bardzo dziękujemy za ten piękny staż, jeszcze chwila i świętujemy osiemnastkę! 🙂

 9. 2
  2

  Oprócz plusa za usługi warto wspierać firmy, które działają lokalnie i robią dużo dla mieszkańców region, a taki jest zdecydowanie PROMAX i trzeba go za to docenić. Polecam!

  • Dziękujemy za ten komentarz. Uważamy, ze nam wprost zaangażowaniem w życie lokalnej społeczności nie wypada się chwalić, ale niezmiernie nam miło że jest to dostrzegane 🙂

 10. Podoba mi się, że w Promax sa jasne zasady. Nie ma zadnych ukrytych kosztow. Zawsze czytam regulaminy i i ich jest bez skaz. Ceny jak to ceny, za jakość sie placi. Jedyny mały minus za brak ip tv – przy takich łączach bez problemu mozna by sie bylo pokusić o uslugi tego typu (taka mala propozycja 🙂 )

  • Dokładnie taka jest nasza filozofia: lubimy proste i uczciwe zasady. Z tego faktu wynika też wspomniane w jednym z komentarzy wyżej nieustanne poszerzanie oferty. Po co czekać aż abonent będzie przedłużał umowę, skoro można dać mu coś od razu 🙂

   Tematowi IPTV cały czas się przyglądamy, jest to rzecz której wprowadzenie warte jest rozważenia. Na ten moment nic nie obiecamy, ale bardzo dziękujemy za sugestię i oczywiście również dziękujemy bardzo za opinię 🙂

 11. 1
  1

  Moim zdaniem promax jest bardzo dobrym dostawcą internetu. Światłowód rewelacja. Jestem jednym z pierwszych klientów smetryka 200/200. Brak jakichkolwiek uwag.

 12. Dziś 26.11.2020 17:20 Internet z Promax’u w Raszkowie działa raczej bardzo słabo – na tyle, że speedtest do innych serwerów niż te w oldegłości 40km nawet nie robi pomiaru – od razu błąd połączenia. Jest źle, bardzo źle.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick