Ignacy Jan Paderewski w Ostrowie

7
Fot.facebook.com/prezydent.beata.klimek/
100-lecie odzyskania niepodległości to rocznica, którą należy uczcić jak najlepiej. Dlatego na jednym z ostrowskich budynków pojawił się mural. Tym razem padło na ulicę Wrocławską, a bohaterem dzieła został Ignacy Jan Paderewski.

Wkład w powstanie muralu miał Zarząd Województwa Wielkopolskiego. – Niech pięknie zdobi przestrzeń publiczną i przypomina o ważnych w historii Wielkopolski postaciach, wydarzeniach i datach. Jest piękny! – napisała Marzena Wodzińska na swoim fanpage’u.

Wniosek o dofinansowanie złożył Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. – Dostaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 10 tysięcy złotych. Jako miasto, wykonaliśmy projekt, przygotowaliśmy ścianę i zapewniliśmy podnośnik – powiedziała Karolina Krawczyk z biura prasowego UM w Ostrowie.

Za projekt tego dzieła odpowiadał Michał Trusz, plastyk miejski z ostrowskiego urzędu. Dlaczego akurat Paderewski? – Mural z Ignacym Janem Paderewskim powstał z potrzeby serca, na upamiętnienie tak świetnego polityka, który wykonał ogromną pracę na rzecz odbudowy niepodległej Polski, wybitnego pianisty i świetnego kompozytora – powiedział Michał Trusz.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Czy nie może być coś tak pięknego na ścianach kamienic i bloków zamiast tych ohydnych reklam. Wiem ze z reklam sa pieniądze ale nikt milionów za miejsca pod bilbordy nie płaci

  2. 2
    1

    Obawiam się, że dla większości postkomunistycznego elektoratu jaki zamieszkuje Ostrów, Paderewski i Penderecki to to samo. A nie jeden zamiast Paderewski napisałby Padarewski.

  3. Czekam na Pana Romana. W końcu nasi pradziadkowie i dziadkowie głosowali głownię na endecję w Wielkopolsce. Gdyby nie KNP i jego postawa na Konferencji w Wersalu, Wielkopolska była by zgodnie z założeniami Piłsudskiego nie brana pod uwagę w ramach Państwa Polskiego… nie zakłamujmy historii

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick