Gmina Przygodzice: Kulinarny projekt na finiszu

0

Kuchnia staropolska, taka jak u mamy – to główne przesłanie projektu kulinarnego realizowanego na terenie gminy Przygodzice. Koła Gospodyń Wiejskich przez ostatnie trzy miesiące w każdy wtorek spotykały się i serwowały dania, które składały się głównie z lokalnych produktów i tradycyjnych technik gotowania. Przedostatnią już ucztę przygotowano w Jankowie Przygodzkim.

Na przedostatniej kolacji przygotowanej przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Jankowie Przygodzkim królował karp w różnej postaci. Do tego staropolska "poćka" i deser na bazie mleka. Ale to zaledwie jedna z uczt przygotowanych przez gospodynie z gminy Przygodzice. Przez trzy miesiące panie spotykały się w każdy wtorek i serwowały dania związane z lokalnymi produktami i staropolskimi przepisami. Jako ostatnie kolację przygotują gospodynie z Topoli Wielkiej.

Projekt kulinarny realizowany w gminie zakończy wydanie książki kucharskiej, w której pojawią się wszystkie przepisy dań serwowanych na spotkaniach, opatrzone zdjęciami i sposobem przygotowania. To będzie pierwsza taka publikacja w regionie, ukaże się w drugiej połowie roku.

Krótka relacja z wtorkowego spotkania w Jankowie Przygodzkim i szczegóły na temat projektu w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick