Gipsomat w kaliskim szpitalu

0
Fot. facebook.com/ Szpital Kalisz
Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym kaliskiego szpitala pojawił się nowy automat. Ku zdziwieniu pacjentów, nie można w nim kupić kawy, ale... gips. Tradycyjny biały i ciężki można będzie zastąpić lekkim syntetycznym w różnych kolorach np. niebieskim, różowym czy zielonym.

Do tej pory jedyną alternatywą dla tradycyjnego gipsu były ortezy, których koszt po części ponosił pacjent. Stosowanie takich ortez zamiast tradycyjnego usztywnienia było możliwe tylko i wyłącznie za zgodą lekarza. Tak samo będzie w przypadku gipsu kolorowego zakupionego w automacie. Lekki, kolorowy gips nie może być stosowany we wszystkich rodzajach złamań, a jego wielkość zależy od rodzaju urazu i wieku pacjenta. – Automat będzie dział na zasadach komercyjnych tzn. całkowity koszt tego kolorowego gipsu syntetycznego ponosi pacjent – informuje Paweł Gaworski, rzecznik szpitala w Kaliszu.

CZYTAJ TEŻ: Generał Adam Joks dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO

Przed wykupieniem gipsu w automacie należy udać się do lekarza, który oceni nasz i uraz i powie ile plastrów gipsu w automacie mamy zakupić. Kolorowy gips najczęściej stosują dzieci i młodzież. Jego zaletą nie jest jedynie barwa, jest on przede wszystkim duże lżejszy od tradycyjnego białego. Jeden automat stojący na SOR-e powinien w zupełności zaspokoić potrzeby pacjentów kaliskiego „okrąglaka”.

#zmieniamysiędlaWas📍Kto miał złamaną 🦴rękę lub nogę 💪🏻🦵🏻i spędził w gipsie kilka długich tygodni, ten wie jaka to…

Opublikowany przez Szpital Kalisz Niedziela, 14 lipca 2019

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick