DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Gipsomat w kaliskim szpitalu

Do tej pory jedyną alternatywą dla tradycyjnego gipsu były ortezy, których koszt po części ponosił pacjent. Stosowanie takich ortez zamiast tradycyjnego usztywnienia było możliwe tylko i wyłącznie za zgodą lekarza. Tak samo będzie w przypadku gipsu kolorowego zakupionego w automacie. Lekki, kolorowy gips nie może być stosowany we wszystkich rodzajach złamań, a jego wielkość zależy od rodzaju urazu i wieku pacjenta. – Automat będzie dział na zasadach komercyjnych tzn. całkowity koszt tego kolorowego gipsu syntetycznego ponosi pacjent – informuje Paweł Gaworski, rzecznik szpitala w Kaliszu.

CZYTAJ TEŻ: Generał Adam Joks dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO

Przed wykupieniem gipsu w automacie należy udać się do lekarza, który oceni nasz i uraz i powie ile plastrów gipsu w automacie mamy zakupić. Kolorowy gips najczęściej stosują dzieci i młodzież. Jego zaletą nie jest jedynie barwa, jest on przede wszystkim duże lżejszy od tradycyjnego białego. Jeden automat stojący na SOR-e powinien w zupełności zaspokoić potrzeby pacjentów kaliskiego „okrąglaka”.

https://www.facebook.com/SzpitalKalisz/posts/1250096995158783?__xts__[0]=68.ARD45zJ9RnK9XhqmAtCQ5qkjvQyw_p7aWydvt0wtEnXcXde3aYxnxGHExVJAA8ClgCSpBFJIXA3Yn3pR-7XRMx-VcGttHIpaGHRVFF7XIm2MBA27Xqu890r8NYkTbIB8N_j3SXwNnwgw0EQ84M_sQu1zlF-TJYqDmUnZjyY_dmzGmQA7eUTW-kJcHi7GWF20gr0V8GcUnBP_RGJdbURUJggR6-11nHE3oSMjwMO0qmhngbJH2mCtvlUXBrEbuduy7CFj4CItuI41rp7OCQx8g7pJtFJeL0V7ojAEYAIqteizjkaxvGpHHOH4v3SVImbdWN8JcVaOouTfqs4NEq76Qarz_ofD&__tn__=-R

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz