Generał Adam Joks dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO

0
Fot. SGWP
Mikstaczanin, Generał dywizji Adam Joks dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. Dotychczas był jednym z zastępców szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się 11 lipca w Bydgoszczy.

Urodzony w powiecie ostrzeszowskim wojskowy zastąpił na tym stanowisku gen. dyw. Wilhelma Grüna. – Przypadł mi wielki zaszczyt objęcia dowództwa nad tak znakomitą jednostką. Zrobię wszystko, żeby utrzymać bardzo wysoki poziom zarządzania i dowodzenia, który był tutaj dotychczas – mówił gen. Adam Joks w trakcie ceremonii przekazania obowiązków.

Centrum Szkolenia Sił Połączonych to jedno z dwóch centrów szkoleniowych NATO na świecie, a pierwsza taka instytucja,  jak powstała w Europie Środkowo- Wschodniej.  Placówka zajmuje się szkoleniem oficerów pochodzących z krajów członkowskich NATO oraz przygotowywaniem żołnierzy i dowódców wyjeżdżających na misje. Generał Adam Joks. przed objęciem tego stanowiska był jednym z zastępców szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick