DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dwóch motorowerzystów na podwójnym gazie i kierująca autem pomimo sądowego zakazu

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego w Ostrzeszowie na ul. Grabowskiej. Motorowerzysta był pod wpływem alkoholu. – Przeprowadzona kontrola stanu trzeźwości wykazała, że kierował on pojazdem będąc na „podwójnym gazie”. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (ok. 0,6 promila – przyp. red.) – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Podobne zatrzymanie miało miejsce dzień później, a więc 5 lipca. Tym razem funkcjonariusze z Posterunku Policji w Bralinie zatrzymali w Weronikopolu 20-letniego mieszkańca gminy Bralin. On również – jak ustalili mundurowi – znajdował się pod wpływem alkoholu. – Badanie alkomatem wskazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – podkreślają funkcjonariusze z Kępna. To właśnie oni prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Nie było to jedyne zatrzymanie nietrzeźwej osoby kierującej pojazdem na terenie tego powiatu. Raptem dwie godziny później (tuż po 19) w Skoroszowie policjanci z Posterunku Policji w Laskach skontrolowali 33-letnią mieszkankę Rychtala. Kierowała pojazdem marki Mercedes pomimo zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Kępnie. Postępowanie w tej sprawie również prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz