Czy odpady były składowane właściwie? Śledztwo w sprawie wysypiska trwa

2
Wciąż nie zakończyło się śledztwo w sprawie pożaru ostrowskiego wysypiska, do którego doszło 2 czerwca. Opinię wydał już biegły z zakresu pożarnictwa, ale prokurator zlecił dodatkowe czynności. Sprawdzane będą m.in. rodzaj oraz sposób składowania opadów wielkogabarytowych.

CZYTAJ: Duży pożar wysypiska w Ostrowie Wielkopolskim. Dym widać w całym mieście

Ogień pojawił się 2 czerwca we wczesnych godzinach porannych, a z żywiołem walczyło 40 zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza trwała ponad 18 godzin. Płonęły tapczany, opony i lakierowane meble. Dym unoszący się w powietrzu był szkodliwy, a jego chmura przeniosła się nad tereny Ostrowa Wielkopolskiego.

W sprawie pożaru na składowisku odpadów wielkogabarytowych przy ulicy Staroprzygodzkiej, prokuratura bardzo szybko wszczęła śledztwo. – W toku tego postępowania przesłuchano świadków, zabezpieczono też niezbędną dokumentację. Opinię w tej sprawie wydał także biegły z zakresu pożarnictwa. On ustalił, że bezpośrednią przyczyną pożaru był samozapłon. Wskazał jednak też na inne okoliczności, które wymagają weryfikacjiinformuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolski.

To jednak nie koniec śledztwa. – Prokurator zlecił kilkanaście dodatkowych czynności m.in. przesłuchanie kilkunastu świadków i uzyskanie materiałów dotyczących rodzajów i sposobu składowania odpadów. Będzie to opinia uzupełniająca dodaje Meler.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 4
    1

    Mam nadzieje że wysypisko się dopełni i będzie zlikwidowane i nie będzie truło dzieci w SP6 smród w tym rejonie jest nie jednkrotnie nie od zniesienia.

  2. Jakie składowisko? to jest żwirownia gdzie wrzucane były odpady ze zbiórki wielkogabarytów. Składowisko jest po drugie stronie. Tu ani grunt utwardzony, ani monitoring, ani operat ppoż i pozwolenia na tymczasowe magazynowanie w decyzji na transport odpadów pewnie tez nie było.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick