DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Podwójne wahadło na ważnej drodze. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy

Kolejne utrudnienia w Jarocinie. W związku z remontem ul. Wojska Polskiego i Poznańskiej wprowadzono ruch wahadłowy.

Fot. UM Jarocin

Rozpoczął się kolejny remont dróg w Jarocinie. Po rewitalizacji Śródmieścia, która powodowała utrudnienia w przemieszczaniu się mieszkańców po centrum, niezbyt długo panowała całkowita wolność od remontów. Już wtedy urzędnicy wskazywali, że przyjdzie czas na remont kilkukilometrowego odcinka ul. Wojska Polskiego, który został przejęty przez gminę od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po tym, jak otwarto obwodnicę Jarocina.

To samo dotyczy ul. Poznańskiej będącej przedłużeniem Wojska Polskiego w kierunku Poznania.

Mieszkańcy i osoby podróżujące przez Jarocin mogły zauważyć, że remont obu ulic już się rozpoczął. Zrywane są chodniki, trwa układanie nowych krawężników, a ruch odbywa się wahadłowo. Dotyczy to wjazdu od strony Kalisza (przy stacji paliw) oraz od strony Poznania tzw. „dawną krajówką” (również od stacji paliw).

Ruch odbywa się wahadłowo i przebiega dość płynnie. Większość aut wybiera obwodnicę (S11), więc z Poznańskiej i Wojska Polskiego korzystają głównie mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. Utrudnienia będą chlebem powszednim dla kierowców i pieszych i nie opuszczą ich przez najbliższe tygodnie. Zakończenie prac zaplanowano na 25 lipca.

Zakres prac to m.in.:

  • ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej,
  • odnowienie oznakowania pionowego,
  • wykonanie ciągów pieszych z kostki brukowej,
  • utworzenie pól ostrzegawczych na dojściach do przejść dla pieszych,
  • remont chodników,
  • 16 wyniesionych i doświetlonych przejść dla pieszych.

Na tym nie koniec remontów. Modernizację przejdą wkrótce ul. Kościuszki, Moniuszki i Dąbrowskiego. Obie inwestycje będą kosztować kilkanaście milionów złotych. Część pieniędzy pochodzi z dotacji z budżetu państwa.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz