Duży pożar wysypiska w Ostrowie Wielkopolskim. Dym widać w całym mieście [WIDEO, ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJE]

28
25 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem wysypiska śmieci w Ostrowie Wielkopolskim. Sytuacja jest częściowo opanowana. Na miejsce jedzie także jednostka z komendy wojewódzkiej w Poznaniu. Zadymienie jest duże. Kłęby dymu widać na terenie miasta i okolicznych wsi. Akcja dogaszania została zakończona przed godz. 21.00.

Dym widać z różnych części miasta. Kolejne osoby dopytują, co się dzieje. Prawdopodobnie pali się wysypisko śmieci w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejsce zostały wezwane zastępy straży pożarnej. Jak nieoficjalnie udało nam się ustali, palą się odpady wielkogabarytowe.

AKTUALIZACJA – 8.37
Na terenie wysypiska pracuje 25 zastępów straży pożarnej z PSP i OSP. W drodze jest grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu – informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrwie Wielkopolskim.

Jak udało nam się ustalić, pożar zachodniej części składowiska odpadów wielkogabarytowych został opanowany, trwa walka z żywiołem na wschodniej części składowiska, ale strażacy kontrolują sytuację i wkrótce ogień powinien zostać opanowany.

CZYTAJ: Płonie wysypisko śmieci pod Pleszewem

AKTUALIZACJA – 9.11

Wideo złożone z materiałów Czytelników wlkp24.info:

AKTUALIZACJA – 9.52
Dym jest widzialny z kilkunastu kilometrów. Zasnuł też dużą część miasta. Osoby, które nie muszą, lepiej niech unikają opuszczania domów. To na pewno nie jest najlepszy moment, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza.

AKTUALIZACJA – 10.21
Pożar został opanowany. Akcja dogaszania może potrwać jeszcze kilka godzin.

Dzisiejszy pożar wysypiska nagrany z bliższej perspektywy❗Kłęby dymu unoszą się nad miastem…Wideo nadesłał czytelnik.

Opublikowany przez wlkp24.info Niedziela, 2 czerwca 2019

AKTUALIZACJA – 13.39

Przeczytaj komunikat miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego ws. pożaru na wysypisku w Ostrowie Wielkopolskim

AKTUALIZACJA – 21.10
Akcja dogaszania składowiska odpadów wielkogabarytowych na wysypisku śmieci przy ul. Staroprzygodzkiej została zakończona. Wszystkie jednostki wracają do baz.

O POŻARZE WYSYPISKA PISZEMY TAKŻE TUTAJ. KLIKNIJ!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

28 KOMENTARZE

 1. Nie ważne że płoną wysypiska.
  Nie ważne że Polska jest śmietnikiem Europy.
  Ważne że jest pińcet plus !
  Brawo Polacy ! Jak sobie pościeliliście tak się wyśpicie !

  • Nie wiem kto jest większym durniem, ten kto pisze taki komentarz czy ten kto coś takiego lajkuje?

  • A 250 euro w Niemczech na każde dziecko też cię uwiera w jądra czy cię nie uwiera bo masz tam trociny?

  • Mateo nie ma trocin. Mateo ma piasek i w razie czego może gasić pożar powstały ze zwarcia instalacji elektrycznej nie narażając się na porażenie prąciem o pardon prądem.

 2. Dawno mówiłem, że 67% podwyżka cen wywozu śmieci uchwalona przez Przyjazny Ostrów Beaty Klimek, to za mało. A na Zębcowie jak śmierdziało tak śmierdzi i co jakiś czas się dymi. Brawo dla samorządowców poprzednich kadencji, którzy z Ostrowa zrobili punkt odbioru śmieci ze wszystkich okolic. No ale pocieszam się tym, że tężnie w Ostrowie powstają.

 3. To nareście pożar Strykowskiemu się udał! Mam tylko nadzieję, że dym ominął Zajazd Zębcowski, chociaż jeżeli w okolicy ponoć latają wielkie muchy, to może i dobrze, że się dymi.

  • Starych mebli palić w piecach nie wolno to lepiej pozwozić na jedną kupę i spalić w piękny wiosenny poranek,ot ekologia po polsku.

 4. Ludzie jesteście żałośni. W każdej sytuacji znajdziecie polityczne wytłumaczenie. Żal czytać komentarzy zawistnych i chorych ludzi. Pomyślcie dwa razy zanim coś napiszecie.😢😢😢😢

 5. Władze z wysypiskiem sobie nie radzą, ale doskonale wiedzą ze ostrowianie musza płacić więcej niż inny z okolicznych miejscowości ,Nawet odległego Milicza gdzie śmieci tez trafiają do Ostrowa. Ostrowianie 18 zł. od osoby, pozostali 13.
  DZIĘKUJEMY RZĄDZĄCYM Z OSTROWA ZA TEGO RODZAJU „OPŁATĘ KLIMATYCZNĄ” !!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Za tego prezesa to wszystko się pali na Wiejskiej i Staroprzygodzkiej – zmienić odwołać. Powołać inną ekipę bo ta się dawno skończyła Beatko weż się do roboty po co jesteś prezydentem miasta.

 7. to najnowszy program miasta czyste powietrze nie pal śmieci w domu spalimy je na wysypisku – uchwalić ustawę aby urząd miasta nie korzystał z plastykowych sztućców i kubeczków to się załatwia raz dwa, ale zająć się śmierdzącym i przepełnionym wysypiskiem nie ma komu

 8. Sytuacja z zadymeniem nie wygląda dobrze – jakby ktoś mógł zadać pytanie zarządzającym wysypiskiem dlaczego tak duże ilości śmieci są składowane A nie stylizowane na bierzaco?

 9. podziękujmy „śmierdzielom” ze staroprzygodzkiej za umożliwienie spędzenia pięknej niedzieli na łonie natury wraz z rodzinami. mam nadzieję, że ktoś za to beknie bo jak cały sezon co miesiąc tak będą „wybuchać” pożary to słabo to widzę

 10. Nie komentuję tego czy to co się wydarzyło to samozapłon czy podpalenie, bo tak czy siak taka sytuacja nie powinna się zdarzyć. Zastanawiam się tylko dlaczego nie myślimy (wspólnie z innymi sąsiednimi gminami) o budowie spalarni śmieci, oczywiście biorąc pod uwagę WSZYSTKIE (!!!) konieczne warunki lokalizacyjne.

 11. Następny pożar 🚒 w tym roku przypadek? Składowisko śmieci dla miasta i gmin wokół w mieście brawo Klimek nawet goście z Chin będą pod wrażeniem tej spalarni

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick