Ceny złomu w skupach wciąż wysokie. Na czym można zarobić najwięcej? Podpowiadamy!

1
Close-up view on mechanical arm claw of crane at landfill.
Ostatnie miesiące to czas niebywałego wzrostu stawek w skupach surowców wtórnych. W górę poszybowały nie tylko ceny tradycyjnie droższych metali kolorowych, ale także najbardziej powszechnego złomu stalowego. Jeśli do tej pory wstrzymywałeś się z decyzją o sprzedaży aluminium, mosiądzu czy miedzianych kabli, to teraz możesz zarobić zdecydowanie więcej. Poznaj aktualne ceny i sprawdź, gdzie sprzedać złom z największym zyskiem.

Najlepszy moment na sprzedaż złomu jest właśnie teraz!

Sprzedaż złomu w skupie zawsze była dobrą okazją do podreperowania domowego budżetu. Obecna sytuacja na światowych rynkach surowców sprawia jednak, że pozbycie się zalegających w garażu, w piwnicy czy na działce akumulatorów, kabli miedzianych albo produktów z mosiądzu właśnie teraz opłaca się najbardziej. Duże inwestycje napędzają gospodarkę, na nowo rozpędzającą się po kryzysie spowodowanym pandemią COVID-19. To z kolei powoduje wzrost cen stali oraz podobnych surowców, czyniąc ich sprzedaż wyjątkowo opłacalną.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na podnoszenie się cen metali na rynku jest oczywiście globalna presja na ograniczanie ich wydobycia ze względów ekologicznych. Zdaniem ekspertów z branży, trudno przewidzieć, jak długo wysokie ceny surowców będą się utrzymywać na tak wysokim poziomie, dlatego warto skorzystać z okazji już teraz i zawczasu oddać złom do skupu za naprawdę dobre pieniądze.

Gdzie znaleźć sprawdzony skup akumulatorów, kabli i wiązek samochodowych?

Oczywiście, aby taka transakcja stała się opłacalna, potrzebny jest solidny partner, który bez zbędnej zwłoki odbierze od Ciebie złom stalowy, akumulatory, miedziane kable czy aluminium. Praktyka pokazuje, że warto współpracować z firmami, które w branży działają od lat, ponieważ to właśnie one są dziś w stanie zaoferować najlepsze stawki. Jednocześnie przedsiębiorstwa z ugruntowaną pozycją na rynku, jak np. skup złomu CAR PLAC w Poznaniu, nie tylko odkupują surowce, ale w razie potrzeby podstawiają kontener lub we własnym zakresie odbierają złom z posesji bądź z terenu firmy.

Ceny złomu kolorowego w Poznaniu

Co w takim razie najbardziej opłaca się sprzedać w skupie złomu, korzystając ze wzrostu cen surowców? Niesłabnącą popularnością od lat cieszą się oczywiście metale nieżelazne, takie jak:

  • aluminium,

  • cyna,

  • mosiądz,

  • miedź,

  • cynk,

  • nikiel.

Ich ceny, w zależności od klasy metalu oraz stopnia jego zanieczyszczenia, kształtują się na poziomie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych za kilogram.

Tradycyjnie bardzo wysokie ceny osiąga złom miedziany. Miedź milibera obecnie w Poznaniu skupowana jest po 34,40 zł. Nieco mniej, bo 14,50 zł skup płaci za kilogram mosiądzu, natomiast ceny aluminium wahają się od 6,70 zł za kolorowy złom poprodukcyjny aż po 13,40 zł/kg za chłodnice. Opłaca się też odwiedzić skup wiązek samochodowych i miedzianych kabli. Takie komponenty są bardzo chętnie przyjmowane przez złomowiska z Poznania i niektórych części Wielkopolski. Nie będą to jednak najdroższe metale w cennikach przedsiębiorstw prowadzących skup złomu.

Które surowce kosztują w skupach najwięcej?

Od lat najwyższe ceny osiąga węglik spiekany, popularnie określany jako widia. Surowiec uzyskiwany z węglików tytanu, wolframu, tantalu, cyrkonu, chromu czy niobu aktualnie skupowany jest po 55 zł za kilogram. Tyle samo możesz zarobić za 1 kg cyny o 100% zawartości surowca. 38 zł skup złomu płaci za kilogram niklu (katoda) natomiast 28 zł za pozostały złom niklowy. Tradycyjnie opłaca się również sprzedaż brązu oraz molibdenu – zarówno w formie chłodnic, jak i wiórów.

Szukasz dobrego skupu złomu w Poznaniu i okolicach?

Sprzedaż złomu to nie tylko szansa na pozbycie się odpadów zalegających w domu, na strychu lub w garażu. Szczególnie w ostatnich miesiącach daje to także możliwość naprawdę atrakcyjnego zarobku. Jeśli chcesz sprzedać kable miedziane, akumulatory samochodowe, aluminium lub wyroby z mosiądzu, odwiedź skup złomu w Poznaniu przy ulicy Krańcowej 9. Chcesz zamówić wywóz złomu z posesji lub wynająć kontener? Skontaktuj się z biurem przy ul. Jackowskiego 19/19 i zleć usługę odbioru odpadów z prywatnej posesji lub firmy.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick