DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Trzęsienie ziemi w Stali. Jest nowy właściciel

Łukasz Majewski został nowym właścicielem koszykarskiej Stali Ostrów. Taką informację podał w czwartek klub w oficjalnym komunikacie. Co ciekawe, prezesem zarządu został Grzegorz Ardeli, który rok temu mówił, że kończy misję w „Stalówce”.

źródło: Stal Ostrów Wielkopolski

„Nowy etap funkcjonowania klubu ma na celu dalsze wzmacnianie struktur organizacyjno-sportowych, zapewnienie stabilności oraz kontynuację rozwoju Stal Ostrów Wielkopolski zarówno na poziomie sportowym, jak i organizacyjnym” – czytamy w komunikacie.

Łukasz Majewski – jako prezes- zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Wawrzyniaka.

Ostatni sezon to niezliczone zawirowania wokół klubu. Najpierw nerwowe negocjacje pomiędzy ówczesnymi władzami Stali a włodarzami Ostrowa Wielkopolskiego w kwestii dotacji, później zmiany właścicielskie, seria oświadczeń, budowanie składu pierwszej drużyny na ostatnią chwilę i perturbacje związane z akademią koszykówki.

Łukasz Majewski to były koszykarz m.in. „Stalówki”. Po zakończeniu kariery został jej trenerem i prowadził przez kilkanaście miesięcy oddając stery Igorowi Miliciciowi. W trasie kariery zdobył m.in. tytuł wicemistrza Polski (ze „Stalówką”). Dwukrotnie był także brązowym medalistą Polskiej Ligi Koszykówki (z Polpharmą Starogard Gdański w 2010 roku oraz z ostrowską Stalą w 2017 roku).

30 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (30)
  • Q
    qwerty

    czwartek, 14 maja, 2026

    no ąłdnie ciekawe co dalej w tym klubie wyjdzie 😛

    Odpowiedz
  • M
    Mario

    czwartek, 14 maja, 2026

    Dobry cyrk, Bajera by tego nie wymyślił
    Ciekawe co na to Prezydent Klimek, bo rok temu ten od bydła ładnie się zabawił
    No i mamy powrót barmana, będzie polewane
    Żenada

    Odpowiedz
    • R
      RYŚ

      czwartek, 14 maja, 2026

      Chyba Bareja. Ale po poziomie wypowiedzi nie ma się co dziwić, może jakiś Bajera też istnieje . pewnie w lokalnym medium.

      Odpowiedz
  • RC
    Robert Czarnojańczyk

    czwartek, 14 maja, 2026

    Panie Matyjaszczyk proszę nie snuć opowieści Pana red Gebelsa . To co wasza tv opisuje na temat Stali , Pawła Matuszewskiego , Grzegorza Ardeliego to woła o pomstę do nieba . Po pierwsze ŁUKASZ MAJEWSKI jest właścicielem klubu co było wdrażane przez ostatnie miesiące . Odbywało się to w tajemnicy ponieważ biznes tak ciężki jak klub sportowy wymaga wyciszenia . Po drugie Krzysztof Wawrzyniak sam stwierdził że nie da się skutecznie prowadzić Klubu Sportowego z fotela w USA . Po trzecie miasto i akolici miejscy są w dobrych stosunkach z nowym właścicielem . Mam do Państwa prośbę nie pokazujcie w reportażach wypowiedzi Pani Prezydent Ostrowa sprzed 15 miesięcy jak by to wczoraj powiedziała bo to manipulacja . Jestem zniesmaczony materiałe red Gebelsa Z WIADOMOŚCI SPORTOWYCH BO TO CO NAKRĘCIŁ TO WSTYD I CHAŃBA Dla tak zasłużonego medium jakim jest Telewizja Pro -art

    Odpowiedz
    • W
      Waldi

      czwartek, 14 maja, 2026

      Chłopie przestań już pisać Wiadomo że jesteś klakierem Matuszewskiego i wypisujesz bzdury których nikt nie może już czytać Głupoty same
      Kompromitacja

      Odpowiedz
      • RC
        Robert Czarnojańczyk

        czwartek, 14 maja, 2026

        WALDI KLAKIEREM TWOIM JEST KARAŚ . JA NIE WYPISUJE JAK TY POD DYKTANDO KARASIA. ŚMIECHU WARTE CO ON WAM KAZAŁ WYPISYWAĆ

        Odpowiedz
    • S
      sparrow

      czwartek, 14 maja, 2026

      Jeszcze przyjdzie czas, że będziesz się wstydził i kasował pieśni pochwalne na cześć panów Matuszewskiego i Ardeliego.
      Dla ciebie liczy się tylko uczucie triumfu kiedy łomot dostaje Anwil czy Śląsk. Nie ma znaczenia ile trupów po drodze zostanie ubitych, gdy ego nie zna granic. A szafa ta ma juz wyrobione zawiasy.
      Nie bądź dumny z tego, że podpisujesz się swoim nazwiskiem – to nie odwaga, a lizusostwo.

      Odpowiedz
      • RC
        Robert Czarnojańczyk

        piątek, 15 maja, 2026

        Człowieku herbu nie znany . Ja już jestem w tym wieku że nie potrzebuję uprawiadz lizusostwa , to jest uczciwość i szacunek dla rozmówców. O jakich trupach piszesz zastanów się człowieku i przestań się kolegować z Karasiem

        Odpowiedz
  • W
    wujek

    czwartek, 14 maja, 2026

    Słup za słupem stoi. CZemu ten Matusewski nie ma od 10 lat jaj żeby stanąć na czele tylko wysyła jakiś sługusów?

    Odpowiedz
    • K
      Kris

      czwartek, 14 maja, 2026

      K1 nigdy nie ukończy Matuszewski ale słup za słupem stawia
      A taki amerykański był ten Krzysztof Wawrzyniak, Los Angeles i inne bajery
      Chodziło tylko o kasę z miasta
      Teraz Majewski i powrót tego Ardiliego
      Co im tam dają?

      Odpowiedz
    • M
      Merry

      czwartek, 14 maja, 2026

      Ktoś w to wierzy ?

      Odpowiedz
    • RC
      Robert Czarnojańczyk

      czwartek, 14 maja, 2026

      ILE WUJKÓW MA KARAŚ . SŁUP TO WUJEK NA GŁOWĘ SPADŁ

      Odpowiedz
  • W
    Waldi

    czwartek, 14 maja, 2026

    Ardeli prezesem ???
    Hahahah

    Odpowiedz
  • M
    Mara

    czwartek, 14 maja, 2026

    To teraz jeszcze do tego zacnego grona Czajowa i można się dalej bawić

    Odpowiedz
    • RC
      Robert Czarnojańczyk

      piątek, 15 maja, 2026

      lUDZIE czy naprawdę macie ubytki w myśleniu logicznym .Tacy chojracy znawcy a ani jeden z imienia i nazwiska się nie podpisał mam prawo sądzić że to lewe konta Karasińskiego

      Odpowiedz
  • K
    Karol

    czwartek, 14 maja, 2026

    Powiem tak. Przyglądam się temu wszystkiemu od pewnego czasu. Żal tylko miasta, kibiców, sponsorów i historii klubu. Miałem niestety nieprzyjemność poznać Pana PM przed laty. Całe szczęście nie zrobiłem z nim żadnego biznesu. Jak najdalej od niego – teraz to już wiem. Spółek, którymi rządzi nie będąc na papierze jest cała masa. Ma to opanowane perfekcyjnie.

    Odpowiedz
    • RC
      Robert Czarnojańczyk

      piątek, 15 maja, 2026

      lUDZIE czy naprawdę macie ubytki w myśleniu logicznym .Tacy chojracy znawcy a ani jeden z imienia i nazwiska się nie podpisał mam prawo sądzić że to lewe konta Karasińskiego

      Odpowiedz
      • SB
        siodlamy bociany

        piątek, 15 maja, 2026

        Dzisiaj to se mozna wykupić trolownie ale BM Kobylin ma pełno tego już od 2013 kiedy ludziom się nie sniło że gwiazdki na portalach ratingowych mają taką moc. To co wszyscy i zawsze sie mylą? Sportswashing to nie prysznic po meczu.

        Odpowiedz
  • M
    Marek

    czwartek, 14 maja, 2026

    Tak się składa że znan Pana Łukasza, mieszkam niedaleko salonu, który prowadzi jego małżonka. Spotkaliśmy się kilka razy i kilka razy mówił o klubie, Panu Matuszewskim i Ardelim. Jako że to były prywatne rozmowy to nie będę ich tu przytaczał ale za każdym razem, lekko mówiąc, wypowiadał się o nich bardzo niepochlebnie. Ciekawe jest to wszystko. Ciekawe o co tu chodzi.
    Mam nadzieję, że niedługo na niego ,,wpadnę,, to zapytam wprost skąd taka zmiana
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • RC
      Robert Czarnojańczyk

      piątek, 15 maja, 2026

      lUDZIE czy naprawdę macie ubytki w myśleniu logicznym .Tacy chojracy znawcy a ani jeden z imienia i nazwiska się nie podpisał mam prawo sądzić że to lewe konta Karasińskiego

      Odpowiedz
  • R
    Rob

    czwartek, 14 maja, 2026

    Czyli wszystko wiemy
    Pan Wawrzyniak zorientował się jakie to było bagno i nie chciał w tym uczestniczyć
    Jako prezes i właściciel odpowiada za długi, których nie narobił, bo nie rządził w tym sezonie i w poprzednich
    Nie chciał być dalej marionetką w rękach Matuszewskiego i jeszcze stracić majątku
    Matuszewski nie miał wyboru, namówił i zmanipulował Majewskiego
    Ten niczym nie ryzykuje jako właściciel
    Za długi odpowiada prezes, więc Matuszewski zrobił prezesem Ardeliego i tyle
    Taka to układanka dla naiwnych

    Odpowiedz
    • RC
      Robert Czarnojańczyk

      piątek, 15 maja, 2026

      lUDZIE czy naprawdę macie ubytki w myśleniu logicznym .Tacy chojracy znawcy a ani jeden z imienia i nazwiska się nie podpisał mam prawo sądzić że to lewe konta Karasińskiego

      Odpowiedz
  • M
    Matys

    piątek, 15 maja, 2026

    Kolejny ,,papierowy,, właściciel, poprzednie zmiany wprowadzili w krs w kwietniu, a ogłosili kilka miesięcy wcześniej we wrześniu zeszłego roku
    Mistrzowie
    Maja i tak dać się zmanipulować ??? A mówili że koszykówka jest dla inteligentnych ludzi

    Odpowiedz
  • M
    Marian

    piątek, 15 maja, 2026

    Bawią się za nasze pieniądze na grubo i tyle a kibice jak barany klaszczą…
    Ja mam inne pytanie. Czy ktoś w tym kraju weźmie się za pieniądze z dotacji. Wzięli 5 baniek, hala od 8 lat stoi i nic się nie dzieje.
    Jak to możliwe ???

    Odpowiedz
    • RC
      Robert Czarnojańczyk

      piątek, 15 maja, 2026

      To pytanie do SLAMU

      Odpowiedz
  • Dżon Łejn

    piątek, 15 maja, 2026

    Przestań Czarnojęczyć Robercik, Ty chyba lekarza specjalisty potrzebujesz chociaż nie wiadomo czy jakikolwiek będzie Ci w stanie pomóc. A co do Stali to kabaret pełną gębą. Wszyscy wiedzą że rządzi Pan Paweł M. a reszta to kukiełki ale nikt nic nie mówi bo każdy chce mieć ekstraklasę w Ostrowie za każdą cenę.
    Ps. I OD RAZU UPRZEDZAM panie nikt, NIE JESTEM NIE ŚLUBNYM Wujkiem Pana Karasińskiego ani cioteczną ciocią Pana Gebela których nie znam ale którzy powinni Cie pozwać za wielokrotne zniesławienia.

    Odpowiedz
    • M
      Mara

      sobota, 16 maja, 2026

      Dobrze napisane , gość oderwany od rzeczywistości i już dawno powinni go do sądu oddać

      Odpowiedz
    • RC
      Robert Czarnojańczyk

      sobota, 16 maja, 2026

      Myślicielu z ciebie taki łejn jak z koziej d….y trąba . Jeżeli nie znasz GEBELSA I KARASIA to skąd wiesz że ich zniesławiłem.

      Odpowiedz
  • O
    Obserwator

    czwartek, 21 maja, 2026

    Jako były mieszkaniec tego miasta i kibic stalówki jestem zażenowany tym co się wyprawia od kilku lat wokół klubu Przyglądam się z boku i w końcu coś napiszę
    Tak sobie myślę i lista wstydu, kompromitacji i hańby Panów PM i Ardeli jest długa
    1. Próba handlu historią, tradycją i barwami jak bydłem, chęć sprzedaży miejsca w lidze Spójni przed sezonem
    2. Rozbudowa hali przy K1 – 5 milionów dotacji w 2018, hala w ruinie, co ze zwrotem dotacji, ktoś się za to weźmie?
    3. Nie płacenie wielu zawodnikom przez wiele miesięcy, sprawy w trybunale
    4. Występ Ardeliego we Włocławku, kompromitacja, gesty, zachowanie, cała Polska o tym pisała i mówila
    5. Zachowanie Matuszewskiego podczas konferencji prasowej w Ostrowie, przeszkadzanie w wypowiedzi trenerowi Frasunkiewiczowi
    To wszystko to kompromitacje dla klubu, kibiców, miasta
    Wstyd jeden wielki
    Ciekawe co jeszcze wymyślą
    Chodzą już głosy że sprzedaż klubu Maji to kolejna fikcja żeby kibice pomyśleli że jest ok
    Wcześniej nowa spółka za plecami Napierały , który w mediach zabierał w tej sprawie głos
    Jak długo wszyscy będą wyznawcami tego typu zachowań ? Wszyscy robieni w bambuko w imię tego że chcą oglądać Stal.
    Dramat Panowie i Panie
    Pozdrowienia

    Odpowiedz
  • A
    Antek

    poniedziałek, 25 maja, 2026

    Jak to możliwe że ktoś tak skompromitowany jak ardeli może być prezesem klubu ???

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz