Całodniowa relacja z 30. finału WOŚP w regionie! [AKTUALIZACJE, ZDJĘCIA, WIDEO]

0
Siema! Zapraszamy do śledzenia relacji z 30. finału WOŚP na wlkp24.info. Przez cały dzień będziemy z Wami, by pokazywać, co dzieje się w Ostrowie Wielkopolskim i regionie w ramach tej legendarnej już zbiórki pieniędzy. W tym roku zbierane są pieniądze na dziecięcą okulistykę, aby zapewnić najmłodszym najwyższe standardy leczenia.

Choć niedziela dopiero się zaczyna, w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano już ponad 43 mln zł. A to przecież początek kwesty organizowanej nie tylko w Polsce, ale na wszystkich kontynentach. Gdziekolwiek są nasi rodacy, tam gra orkiestra i zbiera pieniądze na polską służbę zdrowia. W tym roku zebrana kwota zostanie przeznaczona na zapewnienie najwyższych standardów okulistyki dziecięcej.

Finał WOŚP na żywo w Telewizji Proart i na wlkp24.info

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info będą transmitować finał z Ostrowskiego Centrum Kultury. Nie zabraknie wielu atrakcji, występów uzdolnionych dzieci i młodzieży, a także licytacji.

Ostrów Wielkopolski chciałby pobić zeszłoroczny rekord i zebrać z samych licytacji ponad 200 tys. zł. Pomóc może każdy. Jak to zrobić? Nasze prowadzące będą na bieżąco o tym przypominać. Śledźcie naszą transmisję! Startujemy o 14.00!

– Na ten dzień zawsze czekają dzieci, młodzież, ale też dorośli, ponieważ to są bloki artystyczne. Uczniowie szkół tańca i wokaliści prezentują swe umiejętności. Wystąpią szkoły tańca z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic, natomiast w Forum Synagoga od 18.00 do 22.00 będzie trwał set didżejski. Na małej scenie, po Światełku do nieba, wystąpią również muzycy – wyjaśnia Maria Szeląg, dyrektor OCK-u.

Warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa. Sztabowcy ostrowskiego finału WOŚP przypominają o kilku warunkach uczestnictwa w zabawie organizowanej w Ostrowskim Centrum Kultury. Oto one:

  • wejście do OCK-u będzie możliwe, wyłącznie dla osób w maseczce z zakrytymi ustami i nosem,
  • limit osób na małej scenie (dla dzieci) wynosi 20 osób,
  • zajęcia na małej scenie będą odbywać się w 30-minutowych blokach,
  • po każdym 30-minutowym bloku pomieszczenie zostanie wywietrzone.

Co będzie można wylicytować podczas 30. finału WOŚP w Ostrowie?

Przede wszystkim złote serduszko. To chyba najcenniejsza z rzeczy, którą będzie można wylicytować podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że w 2020 roku takowe trafiło do PROMAX-u. Zostało wylicytowane za 25 001 zł.

Jedną z atrakcji w ramach tegorocznego grania z Orkiestrą będzie możliwość przejechania się legendarnym żukiem! To propozycja od Mateusza Pawłowskiego z Nabyszyc – miłośnika polskiej motoryzacji. Odrestaurował króla PRL-u i stworzył w nim salonkę. Przejażdżka tym wyjątkowym pojazdem będzie jedną z licytacji, w którą można się włączyć w ramach 30. finału.

Fot. Powiat Ostrowski

Mnóstwo atrakcji czeka też na fanów sportów wszelakich, a zwłaszcza dyscyplin ściśle związanych z Ostrowem Wielkopolskim, czyli koszykówką, żużlem, piłką nożną i piłką ręczną. – Mamy ich naprawdę bardzo dużo. Są to gadżety Stalówki, Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, ale również Lecha Poznań. Będą też dodatkowe atrakcje, obiady ze znanymi osobami, kolacje, spotkania – wymienia Szymon Matyśkiewicz. Nie wszystko będzie można wylicytować podczas aukcji prowadzonych na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. Przedmioty o mniejszej wartości będzie można kupić w sklepiku WOŚP w OCK-u, a także w internecie.

Zainteresowani innymi dyscyplinami? Proszę bardzo! O nich też przygotowaliśmy dla Was materiał wideo.

Nie zabraknie też amatorów joggingu, którzy wezmą udział w akcji „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą”. Uczestnicy tego biegu także od lat włączają się w pomoc Orkiestrze świetnie się przy tym bawiąc.

Tymczasem w Domu Kultury w Raszkowie będzie można wylicytować m.in. niezwykłą gitarę wykonaną w całości z części motocyklowych. To dzieło wykonane przez Krzysztofa Kaletę, pasjonata motoryzacji. O tym, jak powstawał ten wyjątkowy instrument opowiedział nam na kilka dni przed finałem WOŚP. Materiał na ten temat znajdziecie pod linkiem, który zamieszczamy poniżej.

Stworzył gitarę z części motocyklowych. Zostanie wystawiona na WOŚP!

Listę wszystkich gadżetów, które zostaną licytowane na dużej scenie OCK-u, znajdziecie pod tym linkiem.

30. finał WOŚP w południowej Wielkopolsce

Choć pandemia koronawirusa po raz kolejny rozszalała się nad Wisłą i piąta fala nie daje o sobie zapomnieć, będziemy zaglądać też do różnych miejsc w regionie. Tam też będzie się działo, a organizatorzy poszczególnych sztabów donoszą, że już się dzieje. Niektórzy zaczęli grać z Orkiestrą już w sobotę, inni w niedzielę od bladego świtu. Atrakcji nie zabraknie zarówno w miastach powiatowych, jak również na wsiach – wszędzie tam, gdzie są ludzie chcący wesprzeć fundację i przekazać datki na leczenie wzroku najmłodszych.

Ile uda się zebrać podczas 30. finału WOŚP?

Poprzednie lata były szalone. Praktycznie co roku padał rekord pod względem zebranych pieniędzy w ramach finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dość wspomnieć 25. finał, podczas którego po raz pierwszy przekroczono kwotę 100 mln zł. W ubiegłym roku pękła granica 210 mln zł. Jak będzie tym razem? Na razie licznik na stronie WOŚP-u wskazuje ok. 50 mln zł. To niemal tyle, ile zebrano podczas 20. czy 21. finału. Wówczas ludzie przekazali po 50,6 mln zł.

WOŚP na wlkp24.info. Bądź z nami przez cały dzień!

Finałowych doniesień związanych z Orkiestrą nie zabraknie też na wlkp24.info nie tylko w formie transmisji wideo z OCK-u, ale także w postaci aktualizacji tekstowych, zdjęciowych oraz innych materiałów. Do samego wieczora będziemy w kontakcie ze sztabami we wszystkich powiatach regionu i sprawdzimy, jak przebiegają tam zbiórki oraz ile pieniędzy zebrano.

To wszystko będziemy publikować w postaci aktualizacji w tym materiale. Zaglądajcie tu regularnie i sprawdzajcie, co nowego dzieje się w związku z jubileuszowym finałem WOŚP!

RELACJA TEKSTOWA Z 30. FINAŁU WOŚP

[GODZ. 14.17]

Zaczynamy relację tekstową i telewizyjną na wlkp24.info. Na górze tego aktualizowanego materiału możecie oglądać nas na żywo, a tutaj regularnie będziemy zbierać dla Was informacje z całego regionu. Na początek doniesienie prosto z Ostrowa Wielkopolskiego.

Prawie 10 tys. zł już zebrano podczas finału WOŚP w tym mieście. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek, bo przecież kwesta 23 wolontariuszy na terenie miasta potrwa jeszcze przez co najmniej kilka godzin. Przed nami też najważniejsze licytacje na dużej scenie OCK-u.

[GODZ. 14.30]

Skoro to finał Orkiestry, nie może zabraknąć muzyki. Zatem przenosimy Was do Szkoły Podstawowej w Raszkowie, a tam występ młodych i zdolnych uczniów tej placówki.

[GODZ. 14.36]

Dochodzą nas słuchy, że wolontariusze są mało widoczni na ulicach miasta, ale bądźcie dla nich wyrozumiali, bo pogoda jest kiepska. Wiatr daje się we znaki i potęguje chłód. Dlatego – jak mówi szef ostrowskiego sztabu Patryk Płomiński – schodzą co pewien czas do OCK-u, aby ogrzać się, napić ciepłej herbaty i po krótkim odpoczynku wracają na ulice. Znajdziecie ich na pewno!

[GODZ. 14.50]

Mamy dla Was pierwsze dane z regionu. Na razie szczątkowe, bo w niektórych powiatach żaden wolontariusz jeszcze nie wrócił do sztabu. Wszyscy dzielnie kwestują.

Dane na godz. 14.00:
Pleszew: 25 895 zł
Kalisz: 13 000 zł
Jarocin: 4 248 zł

[GODZ. 15.06]

Złe wiadomości napływają z Krotoszyna. Ze względu na silny wiatr organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania występu Teatru Ognia, który miał się zaprezentować na tamtejszym rynku. To smutna wiadomość, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. To nie podlega dyskusji.

[GODZ. 15.13]

W Ostrowskim Centrum Kultury pozytywne zamieszanie. Do występów przygotowują się kolejne grupy i wokaliści, coraz więcej osób podchodzi kolejno do stanowiska, na którym można licytować przeróżne drobiazgi (to w holu), a w strefie z ławeczkami odpoczywają strudzeni zbiórką pieniędzy wolontariusze. Mamy dla Was kilka kadrów.

[GODZ. 15.20]

A jeśli chcecie wiedzieć, co dzieje się na dużej scenie Ostrowskiego Centrum Kultury, koniecznie włącznie naszą transmisję. Jesteśmy z wami do końca 30. finału WOŚP. Nasze reporterki przekazują Wam najnowsze informacje, rozmawiają z zaproszonymi gośćmi, a na scenie… zobaczcie sami!

[GODZ. 15.36]

Licytacje w OCK-u zostaną podzielone na trzy bloki. Odbędą się one o 16.00, 18.00 i 20.00. Pod tym linkiem możecie znaleźć wszystkie przedmioty, które będzie można wylicytować. Zaimplementowany system na bieżąco aktualizuje kwoty zaoferowane przez licytujących za poszczególne fanty.

Ostrów dopiero szykuje się do licytacji, a tymczasem w skali całego ogólnopolskiego finału zebrano już… ponad 62 mln zł!

[GODZ. 16.00]

Cały czas zbieramy dla państwa dane ze sztabów z regionu. Są one szczątkowe, bo większość wolontariuszy jeszcze kwestuje.

Dane na godz. 16.00
Ostrów Wlkp. 59 832,65 zł
Pleszew: 26 305 zł
Kalisz: 22 000 zł
Jarocin: 6 121,22 zł
Ostrzeszów, Kępno, Krotoszyn: dopiero rusza liczenie

Przy okazji przypominamy, że trwa pierwsza licytacja w Ostrowskim Centrum Kultury. Aby wziąć w niej udział, należy zadzwonić pod numer 62 739 40 17.

[GODZ. 16.37]

Przypominamy, że pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczone będą na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W związku z tym można przyjść do Ostrowskiego Centrum Kultury i bezpłatnie zbadać swój wzrok.

[GODZ. 17.00]

Na cel 30. finału WOŚP w skali ogólnopolskiej zebrano już prawie 65 mln zł. My tymczasem przedstawiamy kolejne dane ze sztabów z południowej Wielkopolski.

Dane na godz. 17.00
Ostrów Wlkp.: 92 629,25 zł
Pleszew: 32 936,40 zł
Ostrzeszów: ok. 10 000 zł
Jarocin: 8 166 zł
Kalisz: 30 000 zł
Krotoszyn: ok. 15 000 zł

[GODZ. 17.30]

Dzieje się nie tylko w Ostrowskim Centrum Kultury, ale także w regionie. W Pleszewie od 27 do 29 stycznia odbywała się „Pleszewska Garażówka”. Więcej o tej akcji w krótkim materiale filmowym.

[GODZ. 17.40]

Specjalne pozdrowienia dla widzów Telewizji Proart przesyła również zespół Big Cyc. Zobaczcie, co na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali muzycy.

[GODZ. 18.00]

Sztaby w regionie cały czas podliczają zebrane przez wolontariuszy datki. Oto najświeższe dane.

Ostrów Wlkp.: 118 111zł
Pleszew: 53 117,98 zł
Jarocin: 13 457 zł
Kalisz: 50 000 zł
Krotoszyn: 21 000 zł
Kępno: ok. 30 000 zł
Ostrzeszów: 23 000 zł

[GODZ. 18.30]

Szereg wydarzeń w związku z jubileuszowym finałem WOŚP ma miejsce także w Jarocinie. Są to m.in. licytacje, koncerty i tradycyjne światełko do nieba w wykonaniu Jarocińskiego Teatru Ognia.

[GODZ. 19.19]

Wiele działo się i dzieje także w Krotoszynie i Ostrzeszowie. Proszę zobaczyć, jak tam przebiega 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oj, dzieje się!

[GODZ. 20.11]

Przed Ostrowskim Centrum Kultury – jak zwykle na zakończenie finału WOŚP – teatr ognia. Możecie oglądać to widowisko na wlkp24.info.

[GODZ. 20.17]

Spieszymy przekazać najnowsze informacje dotyczące zawartości WOŚP-owych puszek. To liczby z godz. 20.00.

Ostrów Wlkp.: ok. 147 250 zł
Kalisz: ok. 145 000 zł
Krotoszyn: 35 000 zł
Jarocin: 36 508 zł
Kępno: 82 000 zł (65 000 zł od wolontariuszy, 17 000 zł za złote serduszko)
Pleszew: 81 620 zł
Ostrzeszów: 39 000 zł

[GODZ. 20.36]

Mamy jeszcze dla Was wideo prosto z głównego sztabu WOŚP w Warszawie, gdzie po raz kolejny został zaproszony Szymon Chwalisz – artysta z Ostrzeszowa, który od lat wspiera Orkiestrę. Zobaczcie nagranie.

[GODZ. 20.46]

Fantastyczna wiadomość na wieczór! Złote Serduszko WOŚP nr 98 zostało sprzedane anonimowemu licytującemu za… 13,5 tys. zł! Ależ to była zacięta rywalizacja! gratulujemy zwycięzcy!

Fot. sztab WOŚP w Ostrowie Wlkp.

[GODZ. 20.47]

Dobiega końca nasza relacja tekstowa, ale licytacje w OCK-u trwają nieprzerwanie być może nawet do północy! Możecie je oglądać w okienku poniżej. Teraz transmisja trwa wyłącznie na wlkp24.info.

Dziękujemy, że byliście z nami przez cały dzień, śledziliście relacje z całego regionu południowej Wielkopolski. Trzymajmy dalej kciuki przez kolejne godziny, aby padł rekord licytacji w tym roku. Jeszcze wiele fantastycznych rzeczy do wylicytowania!

A w poniedziałek będziemy pytać przedstawicieli poszczególnych sztabów, ile dokładnie zdołano zebrać w puszkach, dzięki licytacjom i podsumowywać to wszystko dla Was na portalu.

Do zobaczenia na wlkp24.info!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick