Przejedź się kultowym ŻUK-iem i wesprzyj zdrowie najmłodszych!

1
Fot. Powiat Ostrowski
Przejażdżka kultowym ŻUK-iem to jedna z atrakcji, którą można wylicytować w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku pieniądze zbierane są na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci.

Mateusz Pawłowski z Nabyszyc to miłośnik polskiej motoryzacji. Odrestaurował króla PRL-u, czyli kultowego ŻUK-a i stworzył w nim salonkę. Przejażdżka tym wyjątkowym samochodem to jedna z licytacji, w którą można się włączyć w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Włączając się w tegoroczną licytację pokazujemy jak bliskie naszym sercom jest życie i zdrowie drugiego człowieka. Kto mnie zna, ten wie, że sprawy związane ze zdrowiem, poprawą warunków leczenia są przez mnie traktowane priorytetowo. Zatem gorąco zachęcam do uczestnictwa. Nagroda do wylicytowania jest równie ciekawa – mówi Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Oprócz przejażdżki zaplanowane są też dodatkowe atrakcje, które pozostają niespodzianką do zakończenia licytacji.

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim to jedna z placówek w regionie, która otrzymała wiele sprzętu od fundacji Jurka Owsiaka. Przez lata udało się otrzymać sprzęt o łącznej wartości 10 milionów złotych. Nowoczesna, medyczna aparatura powędrowała m.in. na Oddział Neonatologiczny, który korzysta już z karetki do przewozu najmłodszych. Pomoc otrzymał także Zakład Diagnostyki Obrazowej, a do jego wyposażenia dołączył tomograf komputerowy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick