Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą . Trwają zapisy!

0
materiały prasowe Fundacji WOŚP
Ruszyły zapisy do udziału w 6. edycji „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą”, który odbędzie się 30 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przyszłym roku będą zbierane pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Za niespełna dwa miesiące odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a wraz z nim setki wydarzeń towarzyszących i zachęcających do wspólnego pomagania. Jednym z nich będzie 6. edycja „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą”. Właśnie ruszyły zapisy. Organizatorzy przygotowali 400 miejsc na dwóch dystansach. Do wyboru jest 6 km biegu lub 3 km spaceru z kijkami.

Wydarzenie odbędzie się 30 stycznia 2022 roku, a więc w dniu finału WOŚP. Start zaplanowano na 12.00 na terenie Ośrodka Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Start i meta będą zlokalizowane przy ul. Plażowej 10 (w sąsiedztwie restauracji). Maksymalny limit czasu przewidziany na ukończenie biegu lub marszu wynosi 1,5 godz.

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 20 stycznia lub do wyczerpania miejsc (liczą się te opłacone, a nie zadeklarowane). Jak czytamy w regulaminie biegu, zgłoszenie i nieopłacenie startu nie gwarantuje udziału. Jak czytamy w regulaminie, w przypadku wolnych miejsc będzie można się zapisać i opłacić start w dniu zawodów (30 stycznia 2022 roku) opłata startowa będzie wówczas wynosić 50 zł. Zapisać można się pod tym linkiem.

Kto może wziąć udział w 6. edycji „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą”?

  • Prawo do uczestnictwa posiadają osoby, które 30 stycznia 2022 roku będą miały ukończone 16 lat i okażą dokument potwierdzający tożsamość podczas weryfikacji;
  • Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie przedstawienie podczas weryfikacji
    zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w biegu lub złożenie podpisu pod oświadczeniem o starcie na własną odpowiedzialność;
  • W przypadku osób niepełnoletnich zaświadczenie, które nie jest zaświadczeniem lekarskim, powinno być podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika;
  • Dozwolone jest pokonanie trasy biegu za pomocą kijków Nordic Walking na dystansie ok. 3030 m w ramach limitu uczestników biegu (organizator nie przewiduje dodatkowych zapisów na Nordic Walking).

Opłata startowa wynosi 30 zł i więcej. Jak informują organizatorzy, będzie pobierana w momencie zarejestrowania za pomocą szybkiej płatności bankowej. Organizator liczy też na datki związane z WOŚP w biurze zawodów i podczas ich trwania w trakcie kwesty.

Pakiety startowe należy odebrać osobiście 29 stycznia 2022 roku (10.00 – 14.00) w Ostrowskim Centrum Kultury (ul. Wolności 2) lub w dniu zawodów (10.00 – 11.30) w Restauracji Plażowa na Piaskach (dojazd od ulicy Strumykowej).

Parkingi dla uczestników będą zlokalizowane zarówno od Strumykowej, jak i Limanowskiego.

REGULAMIN 6. EDYCJI „POBIEGNIJ Z WOŚP W OSTROWIE I POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”

Na co będą zbierane pieniądze podczas 30. finału WOŚP?

„30., jubileuszowa, »Orkiestra« zabrzmi dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Fundacja od 20 lat prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tysięcy dzieci, a wzrok uratowano 10,6 tys. dzieci” – poinformowała Fundacja WOŚP.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick