DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

By nikt nie był głodny, czyli na czym polega program „Posiłek w szkole i w domu”

Rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” realizowany przez ośrodki pomocy społecznej składa się z trzech modułów. Pierwszy poświęcony jest dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Drugi dotyczy chorych i starszych oraz osób z niepełnosprawnościami, a trzeci – posiłkom w szkole i w domu. Ten ostatni element jest związany z modernizacją i rozbudową szkolnych stołówek. – W tym roku przeprowadzimy remont tych pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Garkach i w Świecy – informuje Paweł Małuszek, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Odolanowie.

Osoby, które chcą otrzymać dofinansowanie do posiłku, muszą w pierwszej kolejności złożyć wniosek, który jest do pobrania w MGOPS-ie. Do druku dołączony jest szereg innych dokumentów. – Pismo dotyczące oświadczenia majątkowego, oświadczenie o wydatkach. Trzeba też dołączyć dokumenty związane z innymi czynnikami informującymi o tym, czy w rodzinie jest niepełnosprawność albo wielodzietność – tłumaczy Jolanta Wojciechowska, specjalista pracy socjalnej w odolanowskim ośrodku.

By otrzymać dofinansowanie trzeba spełniać kryterium dochodowe. W tym programie jest ono podwyższone i wynosi 150%, czyli 900 zł netto na członka rodziny. Po złożeniu dokumentów, pracownicy socjalni udają się do rodzin w celu przeprowadzenia wywiadu środowiskowego. Następnie wydawana jest decyzja administracyjna, która może być pozytywna bądź negatywna. Pieniądze nie trafiają jednak bezpośrednio do rodzin, tylko przelewane są na konta placówek, które przygotowują posiłki.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz