„Nowy szpik podjął pracę” – Zuzia Ostój wraca do zdrowia!

3
Fot. Archiwum prywatne
Zuzia Ostój, o której informujemy na bieżąco jest już po przeszczepie i czuje się znacznie lepiej. Dobre informacje są takie, że szpik od niespokrewnionego dawcy podjął pracę i zaczął wytwarzać krwinki. Największy strach jest już za Zuzią i jej rodziną i postaje już tylko czekać aż 11-latka wróci do domu!

Zuzia Ostój trafiła do szpitala pod koniec maja z podejrzeniem białaczki. Okazało się, że dziewczynka choruje na ostrą aplazję szpiku kostnego. Konieczny był natychmiastowy przeszczep i wtedy rozpoczęła się walka o życie Zuzi.

Organizowano lokalne rejestracje potencjalnych dawców szpiku i dzięki wspólnym wysiłkom udało się zgromadzić 860 zarejestrowanych. Udało się! Pod koniec lipca Zuzia i jej rodzina otrzymali informację, że znalazł się dawca, który zadeklarował pełną gotowość do przeszczepu.

Wielki dzień nadszedł 22 sierpnia. Wtedy Zuzia przeszła długo wyczekiwany przeszczep. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali, kiedy nowy szpik w ciele dziewczynki rozpocznie pracę. Mamy dobre wieści! – W 13 dobie po przeszczepie szpik podjął pracę, zaczął produkować krwinki i leukocyty. To ogromny sukces! Zuzia jest jeszcze zmęczona po chemioterapii, ale szczęśliwa, że wraca do zdrowia – mówi szczęśliwy Szymon Ostój, tata Zuzi.

Zuzia przebywa w szpitalu od końca maja i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za kilka tygodni powinna wrócić do domu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick