DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

ZSP 2 w Krotoszynie będzie współpracować z Tarczyńskim

To właśnie na trasie Sułów – Trzebnica w miejscowości Ujeździec Mały mieści się siedziba jednego z najnowocześniejszych zakładów mięsnych w Europie. Firma  Tarczyński słynie przede wszystkim z produkcji kabanosów. Warto  podkreślić, że właściciel firmy jest absolwentem Technikum Przemysłu Mięsnego w Krotoszynie, podobnie jak dyrektor  dwójki   Roman Olejnik.

Strony umowy ustaliły podjęcie współpracy w zakresie kształcenia i rozwoju zawodowego, zdobywania wiedzy  i umiejętności przez młodzież uczącą się w szkole w celu optymalnego przygotowania  do podjęcia i wykonywania pracy zawodowej. Patronatem firmy objęto klasy kształcące w zawodzie: technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik ekonomista i technik organizacji reklamy oraz zasadnicza szkoła zawodowa przygotowująca do zawodu wędliniarza.

Ważnym celem współpracy jest  zrealizowanie naboru do klasy kształcącej pracowników branży mięsnej. Dla dwójki byłaby to reaktywacja  dawnego mięśniaka, z którego dumni byli mieszkańcy Krotoszyna. Zakład Tarczyński natomiast pozyskałby do pracy wykształconych fachowców, tak poszukiwanych na rynku pracy.

Podpisanie partnerskiej umowy ze znaną firmą to ważny krok w rozwoju szkolnictwa zawodowego na terenie naszego powiatu.

Tekst i zdjęcia: ZSP 2 Krotoszyn

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz