Znamy wyniki sekcji zwłok zawodnika, który utonął w Jutrosinie

0
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu ujawniła wyniki sekcji zwłok 36-letniego zawodnika i członka sztabu organizującego V Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski w Jutrosinie. Mężczyzna wpadł do wody podczas prac przy jednym z dmuchanych pylonów wyznaczających trasę na tzw. stadionie stworzonym na potrzeby zawodów na jednym z jezior. Mimo akcji ratunkowej nie udało się go uratować.

Do tragedii doszło w środę 5 czerwca na jeziorze w Jutrosinie, które było areną zmagań motoparalotniarzy biorących udział w Mistrzostwach Polski. To był początek zawodów. Odnotowano loty raptem kilku uczestników. W przerwie między lotami organizatorzy chcieli zamienić jeden z pylonów na mniejszy. Jedną z osób, które podpłynęły do niego był 36-letni Sebastian Lewek, zawodnik Aeroklubu Ostrowskiego, a zarazem członek sztabu odpowiedzialnego za organizację mistrzostw.

CZYTAJ: Tragedia w Jutrosinie. Nie żyje zawodnik, a zarazem jeden z członków obsługi Mistrzostw Polski

Po chwili okazało się, że jego ponton odpłynął, a on prawdopodobnie rzucił się wpław, aby go dogonić. Niestety, nie był w stanie wydostać się z wody o własnych siłach. Po odnalezieniu go pod wodą, udało się go wyciągnąć i odholować na brzeg. Niestety, mimo akcji reanimacyjnej trwającej kilkadziesiąt minut, nie udało się go uratować.

Sprawę zaczęła badać prokuratura, która zleciła m.in. przeprowadzenie sekcji zwłok. Znane są już jej wyniki. Przyczyną śmierci było utonięcie.

ZOBACZ TEŻ: Jutrosin. Bartosz Nowicki obronił mistrzowski tytuł!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick